İnkumu'nda şok denetimde ceza yağdı

Otelde eğlenen müşterilere ve işletmeye ceza kesildi.

PAYLAŞ
Bartın Olay Haber - Bartın Olay

Bartın İl Jandarma Komutanlığı ekipleri İnkum Sahilinde faaliyet gösteren bir otelde saat 23.30 sıralarında  şok denetim uygulaması gerçekleştirdi. 
Çok sayıda Jandarma ekibinin katıldığı denetimler sırasında Canlı Müzikli eğlence yapıldığı, kapalı yerde sigara içildiği, sosyal mesafe ve maske kurallarına uyulmadığı, ayrıca otelde kalan 7 şahsın müşteri giriş kaydının yapılmamış olduğu tespit edildi.
Otelde yemeğe katılan 28 şahsa sosyal mesafe kuralına uymamak ve maske takmamaktan, mekan içinde sigara içmekten  toplam 116.000TL cezai işlem uygulandı. 
Otel işletmesi hakkında ise işletme içerisinde Sosyal Mesafe Kurallarına ve maske kullanımına dikkat etmemesi, İşletme içerisinde kapalı alanlarda sigara içirmesi ve yine kurallara aykırı şekilde canlı müzik yayını yapması ve otelde kalan 7 müşterinin giriş kaydını yapmaması nedeniyle yaklaşık 47.000 lira cezai işleme esas tutanak tanzim edildi. 
Denetimler sırasında Jandarma ekiplerine mukavemet göstermeye çalışan bir kişi hakkında soruşturma başlatıldı.
 İnkumu Jandarma Karakoluna götürülen şahısların işlemlerinin gece boyu sürdüğü, başka suç teşkil eden konu olup olmadığına dair incelemelerin devam ettiği, Kapatma kararı dahil diğer yaptırımlara esas İSDEM veri girişlerinin yapıldığı öğrenildi.
 

HABERİ PAYLAŞ:

Yorumlar / 4

 • Anne | 29 Kasım 2020 17:51

  Biz özgürlüğümüzden fedakârlık edip evlerde kalıyoruz bu illet bitsin diye. Ama maşallah başkaları keyif yapıyor. Insanlik dışı, insafsız bi davranış bu zamanda kuralları hiçe sayıp yasaklara uymamak. Cezalar belli ki caydırıcı değil, daha yüksek daha ağır cezalar olması lazım, mesela 1 hafta hapis artı para cezası daha caydırıcı olabilir fikrimce. Bizde isteriz çocuklarımızla dışarılarda gezip tozmak, bizim hoşumuza gitmiyor evde hapis gibi kalmak. Keşke herkes üzerine düşen görevi yapsa kurallara uysa da artık çocuklarımız evde hapis kalmasa. Hakkım haram zıkkım olsun virüsün bitmesine engel olanlara

 • Zekeriya Özliman | 29 Kasım 2020 16:25

  Bu ülkenin insanı olarak; ülkemdeki virüs yasaklarına bakıyorum; arkasında güç bulunduranlar,hatırlı dostları olanlar velhasıl güçlü olanlar sanki bu yasaklardan muaf durumda gibi yaşamaya devam ediyorlar. Örnek mi; bakın sosyal medyaya artist ve türkücüler halka yasak olan restoranlarda yasak zamanı yiyip,içiyorlar. İnkumu jandarma bölgesi,kesilen cezalar siyasiler tarafından iptal ettirilmeye çalışılacaktır. Çünkü, yasak sırasında yasakları iplememe cüretini gösterenlerin arkasında her zaman siyasi güç odakları bulunmuştur. Ama, siyasiler bu suça ortak olmayın. Bu suçu işleyenler bu gün a partisinin yanında iseler; yarın c partisine doğru konum değiştireceklerdir. Bu gün size selam vermek için yolunu değiştirenler yarın güç merkezi değişince size selam vermemek için yollarını değiştireceklerdir.

 • Bartın | 29 Kasım 2020 16:14

  Kolluk kuvvetlerini tebrik etmek gerekir. Böyle toplum kurallarına ve sağlığına saygısız işletmelerin derhal kapanması gerekir, güvenlik güçlerine engel olan şahsında toplum sağlığını tehlikeye atmakdan sağlam bir cezayla cezalandırılması en doğrusu olur. Toplum sağlığını tehlikeye atan bu başıboşların akıllanmaları ümidiyle...

 • Aliye | 29 Kasım 2020 14:18

  işletmeciye iyi olmuş da gidenlere az ceza yapılıyor lütfen da yüksek ceza olsun biz insan değilmiyiz evde kapalı duruyoruz mutluyuz sevdiklerimiz için bunu görev biliyoruz

BUNLARA DA BAKIN