Galla Pazarında Hareketli Saatler

Sepet satan üniversite öğrencisi ile onu uyaran zabıtalar arasında tartışma yaşandı.

PAYLAŞ

Bir üniversite öğrencisinin Bartın Galla pazarında sepet satması üzerine zabıtaların dışarı çıkması için uyarması üzerine tartışma yaşandı. Yaşanan tartışma sonrasında araya giren Belediye başkan Yardımcısı Hüseyin Taner Çetin, üniversite öğrencisi ile zabıtalar arasında yaşan olayı tatlıya bağladı ve öğrencinin dışarıda satış yapmasına zaten izin verildiğini söyledi.
DAYAK OLAYI OLMADI

 Bartın Zabıta Müdürü Mustafa Ala, konu ile ilgili şu açıklamada bulundu.

 “Bu satıcı arkadaş üniversite öğrencisi ve kendisi sepet satıyor. Köylü pazarı içerisi çok yoğun olduğu için dışarıda satış yap diye personelimizce uyarı yapıldı. Kimsenin ekmeğiyle oynamadık, köylü pazarının içerisinde sadece vatandaşımızın bahçesinde ürettiği yeşillik vb ürünlerin satışına izin verilmiştir.  Bu arkadaş satış yaparken vatandaşların geliş geçişine engel olduğu için dışarıda satış yap denilmesine rağmen görevli memurlara kafa tutarak “Bartınlı olmadığım için mi sattırmıyorsunuz” kelimesi kullanmıştır. Oysa bizim pazaryerimizde birçok yabancı esnaf bulunmakta olup uygun olarak gösterilen yerlerde her hafta satış yapmaktadırlar. Bu yüzden personelimize insan ayırımı yapıyorsunuz imasında bulunulduğu için olaylar bu şekilde gelişmiş, herhangi bir dövme olayı yoktur. Satıcının dışarıya çıkartılması için görev yapılmıştır”
Hüseyin Çetin,Pazar yerinde mübarek Ramazan ayında yaşanan olumsuz bir durum çözüldü. Herkese hayırlı ramazanlar” dedi.

 

Bartın Olay

HABERİ PAYLAŞ:

Yorumlar / 1

  • Sercan KARAMAN | 05 Haziran 2018 21:28

    Bartın Belediye Başkanı Cemal AKIN Bey' e; duyarlı yaklaşımından ve mesai arkadaşlarının, hoşgörülü anlayışı ön planda tutarak ilimizde misafir öğrenciye göstermiş oldukları perverlikten dolayı hemserisi olarak teşekkür eder siyasi hayatında başarılar dilerim ✋

BUNLARA DA BAKIN