Basında yine skandallar ile anılıyoruz

Bartın Devlet Hastanesi bir sağlık skandalı iddiası ile daha ulusal basında yer aldı.

PAYLAŞ
Bartın Olay Haber - Bartın Olay

Bartın Devlet Hastanesinin adı sağlık skandalı iddiası ile Ulusal basında, “Acilde skandal! Kalp krizi geçirdiği 7 saat sonra anlaşılan kadın öldü”, “Acilde kalp krizi 7 saatte tespit edilemedi, hasta hayatını kaybetti” başlıkları ile verildi.
 Bartın Devlet Hastanesi acilinde kalp krizi geçirdiği 7 saat sonra anlaşılan hastanın ölümüyle İlgili oğlu tarafından suç duyurusunda bulunuldu.
Haberde, “Göğüs bölgesinde şiddetli ağrı ve yanma şikayetiyle 2 Ekim gecesi Bartın Devlet Hastanesi aciline başvuran 57 yaşındaki Sakinur Çıvak’ın iddiaya göre görevli doktor tarafından endişe edilecek bir şey olmadığı gerekçesi ile ağrı kesici verilerek 7 saat acil serviste bekletildiği, sabah hastaneye gelen kardiyoloji uzmanı tarafından kalp krizi geçirdiğinin anlaşıldığı belirtildi.
Ambulansla Karabük'teki özel bir hastaneye sevk edilen kadın, doktorların tüm çabasına rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybettiği iddiaları yer aldı.
Sakinur Çıvak'ın Zonguldak'ta avukatlık yapan oğlu Soner Çıvak, annesinin ölümünde acil servis doktorunun ve ilgili personelin ihmali olduğunu belirterek Bartın Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulundu.
Bir dakikanın bile hayati önem taşıdığı kalp krizi teşhisinde, tüm tahlillere rağmen 7 saat kalp krizi geçirdiği anlaşılamayan hastanın ölümüne ilişkin Bartın Valiliğinden soruşturma izni beklendiği belirtildi.


 
 
 

HABERİ PAYLAŞ:

Yorumlar / 6

 • Öz öz | 12 Şubat 2019 07:29

  2017 yılında 2 kez akcigerime pıhtı atti 2 sinide anlayamadılar sayelerinde ölüyodum tomografi cekiyolar rapor yanlış bir tane doğru düzgün iş yapan adam yok

 • ali | 20 Aralık 2018 19:59

  Topalali köyünden yatalak olan annemin idrar sondası çıktığı için devlet hastanesine gece 2de 112 ile götürdüm fakat oradada takamamışlar çünkü bütün acemileri acil servise doldurmuşlar ertesi gün sağlık cağı ebesine takdırdık fakat kadıncağız sabahlara kader kıvrandı

 • Mert | 18 Aralık 2018 14:08

  Benim Babamdada Ayni Sorunla Karşilaştim Göğüs Kafesinda Yanma Ve Sıkışma Olduğundan Acile Gittik Üstelik Olay Sabah Saat 9 Gibi Bayildi Ambulansi Aradim 4 Kez Telefonu Açmadilar. Kendi Imkanlarimla Hastaneye Gittim Ağri Kesici Serum Verdiler Tahlil Yaptilar Anlayamadilar Öğleden Sonra Saat 2.30 Gibi Kardiyolog Geldi Şıddetli Kalp Kirizi Gecirdigini Soyledi Karabüge Sevk Etti Şu An durumu Çok Şukur Iyi Fakat Geç Teshisden Dolayi Kalbin Bor Tarafi Tamamen Ölmüş Şu An Yururken Tıkaniyor Ve Tedavisi Yok Sadece Doktorlarin Ikmalsizliği...

 • bartınlı | 18 Aralık 2018 13:20

  bu konuda şikayette bulunan kişi bir sağlıkcı değil tıbbı terimlerden anlamaz ekg ne desen açılımını bile bilmez, göğüs ağrısı yaklaşımları vardır her göğüs ağrısı ekg si anında kalp krizi bulgusu vermez,hasta takip edilir hasta nitekim takip sonucunda kalp krizi teşhisi konulmuş. buradan vatandaşların bol keseden sallaması kolay. bu işte bilirkişi karar verecektir lütfen yargısız infaz yapmayınız

 • Dobra dobra | 18 Aralık 2018 00:15

  Bartında kaç defadır buna benzer şüpheli yada doktor hatası yüzünden ölümler meydana geldi. Kaç tanesine valilikten soruşturma izni verildi ki? Neden izin versinler, nede olsa kendi yakınları değiller.

 • Murat yıldırım | 17 Aralık 2018 22:39

  Bartın devlet hastanesinin klasik durumları bunlar. Sağlıkta bartın sıfır bile değil ! Hergün bir birinden enteresan şeyler duyuyoruz..

BUNLARA DA BAKIN