Amasra'da Yatırımlar ve Borçlar Kapıştı

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç'un 'CHP'li Belediye Amasra'yı 20 trilyon Borca batırdı, işçiler 8 aydır maaş alamıyor' şeklindeki açıklamasına Amasra Belediye Başkanı Emin Timur, sıkıntının SGK'nın belediye hesaplarına el koymasından kaynaklandığını iddia etti.

PAYLAŞ

MİLLETVEKİLİ TUNÇ AK PARTİ AMASRA İLÇE YÖNETİMİ İLE TOPLANTI YAPTI
“AMASRA’YA ÇOK BÜYÜK YATIRIMLAR YAPTIK, SIRA BELEDİYECİLİKTE”
AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç,  partisinin Amasra İlçe yönetim kurulu üyeleri ile kahvaltılı toplantıda biraraya gelerek, yapılan çalışmaları değerlendirdi, Amasra için hayal dahi edilemeyen yatırımlar kazandırdıklarını, sıranın belediyecilikte olduğunu, Amasra’yı turizmde dünya markası yapacaklarını söyledi.
AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Amasra İlçe yönetimi ile toplantı yaparak, teşkilat çalışmalarını ve Amasra’ya yapılan yatırımları değerlendirdi. AK Parti Amasra İlçe Başkanı Bekir Karabacak, İl Genel Meclisi Üyesi Uğur Timur ve ilçe yönetim kurulu üyelerinin katıldığı toplantıda Milletvekili Tunç, Amasra ilçemize hayal dahi edilemeyen yatırımlar kazandırdıklarını söyledi.
Bartın-Amasra arasında tünel yapılacağı kimin aklına gelirdi?
Tunç, “Bartın-Amasra arasında tünel yapılacağı kimin aklına gelirdi, 1075 metre tünel yaptık, bağlantı yollarının inşaatı hızla devam ediyor, Bartın-Amasra arasındaki virajlı ve özellikle kış aylarında tehlikeli olan yoldan kurtuluyoruz, Bartın ile Amasra arası 5 dk. İniyor. Çeşmi Cihan ile il merkezini birletirmiş oluyoruz” şeklinde konuştu.  
Amasra’ya Çok büyük yatırımlar yaptık, sıra belediyecilikte
Milletvekili Tunç, Amasra Adalet Sarayı, Amasra Kapalı Spor Salonu, Amasra Öğretmenevi, Amasra Yolcu İskelesi ve Küçük Tekne Yanaşma Yerleri, Amasra Cumhuriyet Meydanı ve Fatih Anıtı ve çevre düzenlemeleri, Kemere ve Kemerdere tarihi köprülerin onarımı, Amasra Fatih Camiinin onarımı başta olmak üzere ilçeye çok büyük yatırımlar kazandırdıklarını belirterek, şimdi sıra belediyecilikte dedi.
CHP’li Belediye Amasra’yı 20 trilyon Borca batırdı, işçiler 8 aydır maaş alamıyor
Amasra Belediyesinin CHP yönetiminde batırıldığını belirten  20 trilyon borca batırılarak, işçilerin 8 aydır maaşlarını dahi alamadığını belirten Milletvekili Tunç, Amasra’yı bu durumdan kurtaracağız, 30 Mart sonrası Amasra’da belidiyecilikte de yeni bir dönem başlayacak, hem hükümet yatırımları hem de belediye yatırımları ile Amasra’mızı turizmde bir dünya markası haline getireceğiz dedi.
 
 
BAŞKAN EMİN TİMUR’UN AÇIKLAMASI
 “ YILMAZ TUNÇ’U  YANILTIYORLAR MI”

Amasra belediye başkanı Emin Timur, AK Parti Millet vekili Yılmaz Tunç’un yaptığı “CHP’li Belediye Amasra’yı 20 trilyon Borca batırdı, işçiler 8 aydır maaş alamıyor” sözlerinin maksatlı ve kasıtlı olduğunu söyleyerek “kimseye veremeyeceğimiz hesap yok” dedi.
Bizim belediyeyi AK Partiden aldığımız 31.03. 2009 tarihinde 7.945.927.16 TL iken 29.11.2013 tarihi itibari ile Belediyemizin borcu 8.698.072.31 TL’dir. Borcumuzun 20 trilyon olduğunu söyleyenler ispatla mükelleftir. Sayın vekil bu açıklamaları yapmadan önce
danışmanlarından görüş aldığını düşünüyorum yoksa bu kadar yanlış açıklamaların üst üste gelmesi normal değil ya yanlış bilgilendiriliyor yada sayın vekilimiz açıklamalarımızı takip etmiyor.
Ben belediyeyi devraldığım gün belediyenin var olan borcu 2009 tarihi itibari ile eski belediye yönetiminin yaklaşık sekiz trilyon borcu var bu borcun büyük kısmı SSK ya  Ben belediyeyi devraldıktan sonra dört buçuk yıl bu kadar yatırım yapmamıza rağmen bizim borcumuz ne kadarmış ?

29-11-2013 tarihi itibari ile sekiz trilyon altı yüz doksan sekiz milyar 5 senede bir trilyon dahi artmamış faiz ödemeleri olduğu halde hem SSK paralarını ödemişiz hem Elektrik paralarını ödemişiz yatırım yapmışız ancak borç bir trilyon artış kaydetmiş  belediyeyi devraldığımız dört buçuk yılda  üç trilyon iki yüz yetmiş beş milyar lira elektrik parası  ve SSK pirimi ödemişiz  peki bizde onlar gibi bu paraları ödemeseydik bugün bizim işçiye borcumuz olur muydu  ben belediye başkanı olduğumda önceki belediye yönetiminin işçiye olan maaş borcu üç buçuk aydı SSK primlerini yatırmayan, Elektrik paralarını ödemeyen ,yatırım yapmayan birde bize sekiz trilyon borçla Belediyeyi devreden eski belediye başkanını tekrar aday adayı göster  sonrada Amasra Belediyesini 20 trilyon Borca batırdı, işçiler 8 aydır maaş alamıyor” diye  beyanat ver. Belediyemizin ödemelerindeki dengeyi bozan SGK nın belediyemiz hesaplarına mal varlığına el koymasıdır.  1997 yılından buyana SGK ya borcu olan bu belediyenin hesaplarına malvarlığına el konulmamışken bizim belediye başkanlığını
almamızın ardından hesaplarımıza ve mal varlığımıza el koyulması  oldukça
manidardır. Burada amaçlanan Belediyenin hizmet etme yeteneğini kaybetmesini sağlamak hizmet edemez işçilerine para ödeyemez hale getirerek önümüzdeki seçimlerde bunu kullanarak belediyeyi tekrar alma hesapları yapılıyor bu gün Milletvekili yılmaz Tunç’un yaptığı açıklama da bu tezimizin doğruluğunu ortaya koyuyor.” dedi
 
 
 
MİLLETVEKİLİ TUNÇ  AMASRA BELEDİYE BAŞKANININ AÇIKLAMALARININ DOĞRU OLMADIĞINI SÖYLEDİ
AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Amasra Öğretmenevi yapımı için PTT Müdürlüğünün karşısında bulunan belediyeye ait arsa ile sahildeki hazine arsasının takası ile ilgili olarak yaptığı açıklamada ve Belediyenin borçları ile ilgili rakamlarda yanıltıcı beyanlarda bulunduğun söyledi.
İSTEDİĞİMİZ ARSANIN ÖN CEPHESİ BELEDİYEYE AYRILARAK, ÖĞRETMENEVİ İÇİN UYGUN OLMAYACAK HALE GETİRİLDİ
Milletvekili Tunç Öğretmenevi arsası ile ilgili yaptığı açıklamada; “100 yataklı Amasra Öğretmenevi yapımı için PTT Müdürlüğünün karşısında bulunan belediyeye ait arsa ile sahildeki hazine arsasının takasını istediklerini, Amasra Belediye Meclisi ise 1661 metre kare arsanın yola terklerinden kalan 993 metrekareden 225 metrekarelik kısmını belediyeye bırakılmasına geriye kalan 768 metrekaresinin öğretmenevi için tahsisine karar verilmiştir. Arsanın ön cephesinde ve köşesinde kalan bölüm Belediyeye bırakılarak,  geriye kalan bölüm öğretmenevi yapılması  için elverişli olmaktan çıkarılmıştır. Belediye burada işi yokuşa sürmüş, bizlere vakit kaybettirmiştir, bu nedenle Amasra ilçemiz içerisinde konferans salonu bulunan adeta üç yıldızlı bir tesise,  100 yataklı daha büyük bir Öğretmenevine kavuşacakken, belediyenin bu tutumu yüzünden Sahildeki eski yerine daha az kapasitesi olan bir Öğretmenevi  yapılmak zorunda kalınmıştır.” Dedi.
AMASRA BELEDİYESİNİN BORCU 20 MİLYON LİRAYI DA AŞIYOR
Amasra Belediye Başkanının  Amasra Belediyesinin borçları ile ilgili olarak ta belediyenin borçlarının 8.698.072.31 TL olduğunu belirterek basına yanıltıcı bilgiler verdiğini belirten Milletvekili Tunç, Amasra Belediyesinin İller Bankasına olan borcunun 9.888.955 lira olduğunu,  6.341.137 lira SGK borcu bulunduğunu,  1,6 milyon lira ödenmemiş vergi borcu bulunduğunu belirterek toplam kamu borcunun 17,8 milyon lira olduğunu, işçilere olan maaş ve sigorta borçları ve özel sektöre olan borçları ile birlikte toplam borcun 20 milyon lirayı fazlasıyla aştığını söyledi.
BİZ AMASRA’DA 50 TRİLYONU AŞAN DEV YATIRIMLARLA ANILIRKEN, CHP’Lİ BELEDİYE İSE 20 TRİLYON BORÇLA ANILACAK
Milletvekili Tunç, Amasra Adalet Sarayı, Amasra Kapalı Spor Salonu, Amasra Öğretmenevi, Amasra Yolcu İskelesi ve Küçük Tekne Yanaşma Yerleri, Amasra Cumhuriyet Meydanı ve Fatih Anıtı ve çevre düzenlemeleri, Kemere ve Kemerdere tarihi köprülerin onarımı, Amasra Fatih Camiinin onarımı başta olmak üzere ilçeye çok büyük yatırımlar kazandırdıklarını belirterek, AK Parti olarak biz Amasra’da 50 trilyonu aşan dev yatırımlarla anılırken, CHP’li Başkan ise 20 trilyonu aşan borçla anılacak dedi.
 

Bartın Olay

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN