Yollar kapandı, kesintiler çığ gibi

Karda yollar kapandı, elektrikler beklendiği gibi çoğu yerde kesildi

PAYLAŞ

Bartın'da dün geceden beri yoğun kar yağışı etkili olurken gelen kesinti mesajları çığ gibi. Bartın şehir merkezi beyaz örtü ile kaplanırken yüksek kesimlerde 60 köy yolu ulaşıma kapandı. Kar yağışı sonrasında çoğu yerde elektrik kesintileri başladı.Yüksek kesimlerde kar kalınlığı 30 santimi geçerken direklerin ve ağaçların tellerin üzerine devrilmesi sonucu çok sayıda köye elektrik verilemiyor. İhbar hattımıza kesinti olan yerlerden çok sayıda mesaj geldi. Amasra inpiri köyünde 5 direğin yıkıldığı öğrenildi. Arızaların giderilmesi için çevre illerden takviye ekipler sevk edildi. Valilik, il genelinde yüz yüze eğitime bir gün ara ve devlet kurumlarında çalışan engelli ve hamile personele 1 gün idari izin verdi.

60 KÖY YOLU ULAŞIMA KAPANDI

Yoğun kar yağışı nedeniyle 60 köy yolu ulaşıma kapandı. Merkeze bağlı 19, Ulus ilçesinde 19, Kurucaşile'de 16 Amasra ilçesine bağlı 6 köyde yollar ulaşıma kapandı. Belediyeler, il özel idaresi ekipleri ve karayolları kapanan yolların açılması için çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. 

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:

Yorumlar / 3

  • Y.çelik | 16 Şubat 2021 00:08

    Ocak ayin 20 sinde 5gun elktrk kesildi ders çıkarmadılar Şubat 15 30 cm kar yağdı 24 saattir elektirik yok bunlar da hicmi utanma sıkılma yok bu bölgelerde elktirik sürekli kesiliyorsa kabahat karda kışta değil kabahat bunların beceriksizliğinde yatacaklarina hava iyiyken bakım yapmayıp yan gelip yatmalari sokaktan geçeni ekip diye koyarsan olan bizim gibi insanlara oluyor

  • Hasan bolat | 15 Şubat 2021 23:03

    Bu başkent enerji tamamen sınıfta kaldı. Binlerce insanı mağdur etmeye hakları yok . Nerde bu devlet . Allah kahretsin bu firmayı.

  • Rifki | 15 Şubat 2021 18:13

    başkent yine yerinde sayıyor, rüzgarda elektrik yok yağmurda elektrik yok 10 cm 20cm cm kar da elektrik yok dağıtım bedelini alırlar 60 ,70 tl ev kirası verir gibi elektrik faturası veriyoruz ama nafile enerjisa 2 gün önce yazıyor faturayı yazıklar olsun

BUNLARA DA BAKIN