Yeni Valilik emri açıklandı

Sıcak gelişme, Üç gün vaktiniz var....

PAYLAŞ

Bartın Valiliğinden yeni bir duyuru yapıldı.
Pazartesi gününden itibaren dışarı çıkan herkese maske takma zorunluluğu getirildi.

Valilik Genel Emri gereğince, 11.05.2020 tarihinden itibaren Bartın’da sokağa çıkan herkese maske takma zorunluluğu getirildi.
Valilikten yapılan duyuruda, “İlimizde yaşayan tüm vatandaşlarımızın, herhangi bir nedenle ikametlerinden çıktıkları andan itibaren, ikametlerine dönünceye kadar maske takmadan sokakta ve kamuya ait açık ve kapalı alanlarda bulunmaları 11.05.2020 tarihinden itibaren yasaklanmıştır” denildi.
3 GÜN SÜRE VERİLDİ
Herkesin maske temin etmesini sağlamak için karar önümüzdeki pazartesi gününden itibaren il genelinde uygulanacak.
MASKE FİYATI 1 LİRA OLARA BELİRLENDİ
Ticaret Bakanlığı, maskelerin perakende satış noktalarında en fazla 1 liraya satılacağını açıkladı. Maskeler eczaneler dışında marketlerde de satılabilecek. Sadece N95 gibi bazı cerrahi tür maskelerin fiyatı daha fazla olabilecek. Denetimi, Ticaret Bakanlığı ile İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu yapacak.

Görüntünün olası içeriği: şunu diyen bir yazı 'TÜRKİYE VALİLİĞİ VALİLİK GENEL EMRİ 2020/3 Örgütünce çok tehlikeli edilen Koronavirüs (Covid-19) salgınının yayılmasını engellemek, vatandaşlarımızın sağlığını korumak kişiler virüsün amacıyla; Kanunu, Umumi Hıfzıssıhha Kanunu bunlarla mevzuatta Valilerine yetkilere dayanarak; bir İlimizde vatandaşlarımızın nedenle ikametlerinden çıktıları andan itibaren, ikametlerine dönünceye kadar maske takmadan sokakta kapalı bulunmaları tarihinden itibaren yasaklanmıştır. Bu yasağın uygulanmasını denetlemek, genel kolluk kuvvetlerine yardımcı gözetiminde olmak üzere belediyeler zabıtasına verilmesi, yetki Usulüne karara uymayanlara il İdaresi Kanunu'nun 66. Maddesi delaletiyle, Kabahatler Kanununun göre idari cezası geneline şamil olarak emredilmiştir. www.bartin.gov.tr'

Bartın Olay

HABERİ PAYLAŞ:

Yorumlar / 7

 • Şaban GÜNEY | 09 Mayıs 2020 17:12

  Maske 1TL Devlet dağıtamadığı zaman maske zorunlu degildi. Maske paralı oldu heryerde maske zorunlu. Zamanlama manidar.

 • Halil dinç | 09 Mayıs 2020 12:19

  Yerinde bir karar

 • selami şahin | 08 Mayıs 2020 21:32

  oruçlu şekilde 10 dakika markete girebilmek için bile takamıyoruz o maskeleri, ne koruyucu özelliği var ne sağlıklı malzemeden üretilmiş, insanlar sırf ceza yememek için takıyor maskeleri. hayır turizm şehirlerindeki giriş çıkış kısıtlamaları kaldırılsın avmler açılsın ertelenen sınavlar öne çekilsin çarşıda pazarda site bahçelerinde ev önlerinde sanayilerde insanlar dip dibe otursun soran olursa o yasak bu yasak dersiniz.

 • Cengiz öztürk | 08 Mayıs 2020 14:16

  İyi de maske yok piyasada, eczaneler satmiyor, devlet de vermiyor.

 • Ertuğrul | 08 Mayıs 2020 12:47

  Sadece maske ile olacak is değil vatandaşlar da bilinçli olmalı. Tabi bu insanın içinde olacak. Ayrıca vatandaşlar kamu düzenine ve halk sağlığına dikkat etmiyor ise ceza Limitleri artırılmalı dir. Hiç birşey insan hayatından daha değerli değildir. İnsanların ocaklarına bu hastalık sebebi ile ateş düşmeyince hastalığı anlamayacak yazık. Bir evladını bir babanı anneni kardeşini kaybedince kafayı taşa da vursan artık olan olmuştur. Geç olmadan vatandaşlar bu hastalığı ciddiye almalı.

 • Maske | 08 Mayıs 2020 12:02

  Maske takmak sorun degil ki maskeyi duzgun takabilmek asıl sorun..cikin şuan pazar yerine zabitasi polisi pazarcisi dahil çogu insanin maskesi ya cenede yada burnu kapatmiyor..pazari gezen halk çok daha bilincli..

 • Vatandaş | 08 Mayıs 2020 11:15

  Yok ama yok vermiyor eczaneler kaçtane gittik

BUNLARA DA BAKIN