Yeni Vali Bismillah diyerek göreve başladı

Bartın'ın yeni Valisi Sinan Güner besmele çekerek göreve başladı ve ilk mesajlarını verdi.

PAYLAŞ
Bartın Olay Haber - Bartın Olay

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin ilk valilerinden biri olarak, yeşilin maviyle buluştuğu, her yönüyle muhteşem güzellikler ihtiva eden Bartın iline atanmaktan dolayı gurur ve mutluluk duyduğunu belirten Vali Sinan Güner bunun yanında ağır bir sorumluluk üstlendiğini söyledi
Vali Güner ilk mesajında şunları söyledi;
"26 Ekim 2018 tarihli ve 2018/202 sayılı Cumhurbaşkanlığı Atama Kararları ile Vali olarak atandığım Bartın İlinde 06.11.2018 tarih itibariyle göreve başlamış bulunmaktayım.
Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin ilk valilerinden biri olarak, yeşilin maviyle buluştuğu, her yönüyle muhteşem güzellikler ihtiva eden Bartın İline atanmaktan ve sizlere hizmet verecek olmaktan dolayı hem gurur ve mutluluk duyuyor hem de ağır bir sorumluluk üstlendiğimi düşünüyorum.
Öncelikle benim için bu görevi uygun gören Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN ve İçişleri Bakanımıza saygı ve şükranlarımı sunuyorum.
Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminde, Cumhurbaşkanlığı tarafından belirlenen hedef ve amaçlar, yine belirlenen strateji ve projelere bağlı kalınarak gerçekleştirilecektir.
Valiliğim süresince, toplumda huzur ve güvenin sağlanması, eğitim ve sağlıkta kalitenin yükseltilmesi, şehit ve gazi ailelerimize, yaşlılarımıza, yardıma muhtaç vatandaşlarımıza, korunmaya muhtaç çocuklarımıza ve engellilerimize sürekli ve kaliteli hizmet sunumu, sosyal hizmet projeleri ile desteklenmesi, halkın yaşam kalitesinin artırılması, toplumsal kalkınmanın ilin güçlü yanları ön plana çıkartılarak sağlanması, kurumlar ve şehrin dinamikleri arasında uyum, en çok üzerinde duracağım, takip edeceğim ve destekleyeceğim konulardır.
Görevimizi ifa ederken, bu makamı halkla devlet arasındaki bir köprü görevi olarak kabul edip; adalet, tarafsızlık, hukukun üstünlüğüne saygılı, sevgi ve hoşgörüye dayalı, sivil katılımın olduğu, denetime açık, hesap verilebilir, şeffaf ve en önemlisi vatandaş odaklı evrensel değerleri de dikkate alarak halkımıza en iyi hizmeti sunma aracı olarak kullanma gayreti içerisinde bulunacağım.
 
Başlanmış ve yürütülmekte olan veya planlanmış çalışmaların, yatırım ve projelerin takibini titizlikle yapmaya devam ederken, Bartın’ın eğitim, sosyal ve ekonomik yönden kalkınmasına, kültür ve turizm alanında gelişmesine yönelik çalışmalarımızı Valiliğime bağlı birimler, milletvekillerimiz, siyasetçilerimiz, özel sektör kuruluşları, üniversitemiz, belediyelerimiz, il özel idaremiz, muhtarlarımız, sivil toplum kuruluşları ve tüm vatandaşlarımızla birlikte yapmanın gayreti içerisinde olacağız.
Çeşitli toplantılar, ziyaretler, sosyal medya  gibi bütün araçları kullanarak, vatandaşlarımızla iletişim ve etkileşimi en üst düzeyde tutacağız. Bu çalışmalarımız sırasında, kamuoyu adına denetim ve bilgilendirme görevini üstlenen basın mensuplarımızla da enformasyon anlamında sürekli yakın ve sıcak bir iletişim içinde olacağız.
Bartın’da bugün itibariyle bu onurlu görevi devralırken, Bartın’a hizmet eden tüm önceki Valilerimize şükranlarımı sunuyorum.
Görevini büyük bir sorumluluk ile yerine getiren tüm kamu görevlilerimize başarı dileklerimi iletirken, Bartınlı hemşehrilerimi sevgiyle selamlıyorum."
Vali Sinan Güner Kimdir?
Doğum Yeri - Tarihi : Bakırköy - 1969
 Nüfusa Kayıtlı Olduğu İl - İlçe :Ankara - Çamlıdere
 Mezun Olduğu Yüksekokul - Yılı : Ankara Üniversitesi - Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi
 Medeni Durumu : Evli ve 3 çocuk babası
Bulunduğu Görevleri
Sırasıyla Görev Yeri Görev Unvanı Başladığı Tarih Ayrıldığı Tarih
Çanakkale Valiliği Kaymakam Adayı 24/07/1992 - 08/06/1995
 Adana Feke Kaymakamlığı Kaymakam 09/06/1995 - 01/09/1997
 Kars Arpaçay Kaymakamlığı Kaymakam 06/09/1997 - 06/09/1999
 Erzurum Horasan Kaymakamlığı Kaymakam 20/09/1999 - 23/08/2002​​​
 Kırıkkale Keskin Kaymakamlığı Kaymakam 07/10/2002 - 17/10/2005​​​
 Eskişehir Çifteler Kaymakamlığı Kaymakam 26/10/2005 - 16/01/2006​​​
 Teftiş Kurulu Başkanlığı Mülkiye Müfettişi 23/01/2006 - 08/04/2008​​​
 Teftiş Kurulu Başkanlığı Mülkiye Başmüfettişi 08/04/2008 - 23/06/2017​​​
 
Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdür 23/06/2017​​​​​​ - 26.10.2018

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN