Sövmemek içün zor zabdettim


Ba bakıy anasını satam televizyon ganalını değüşdüdüm. Baney la. ikide bir ney gada VTR çekdiy deyip duruyodunla. Ben de yöremizde ne gada yüzellikle vasa çektim deyodum. Sevinçnen kanala gelüken o gada gözelce VTR lerim vaki seyredenle gülmekten yerlere yatala.
 
Emme neymiş çok VTR çekiyomuşum. Yöreniy güzellükleri onları ilgilendümeyomuş. Hele benim çok seyrediliyo olmam da önemli değilmiş. onlarıy üçün kendi reklamları önemli imiş para gazancaymışla benim vedüvüm para çerez parası imiş asıl halkı gandurcaymışla. 10 lerelik bir ürünü 70 lereye satcaymışla. Benim yöremin güzel insanını çekmişim çekmemişim önemli değilmiş.
 
Birde ne faydası va bunlarıy ba demezlemi. Ne decemi sapıtıyodum. Sövmemek içün zor zabdediyodum. Onlarıy reklamları içimizi baydurya bişey yok. Benim VTR lerim çekimlerimin onlar için hiç önemi yok. Daha önce 1 saat VTR Gösterirken sonra yarım saate indirdiler. Daha sonrada 15 dakikaya indirdiler, en son 3 dakikalık 4 defa ya düşünce yani 12 dakikalık VTR ile nasıl bir tanıtım yapayım dedim ve Bunlarla bu şekilde çalışmamımız imkansız olduğu ortaya çıktı.
 
Kültürümüzün varlığı umurlarında değil. şive tanıtılacakmış tanıtılmayacakmış çok tın onlar için, varsa yoksa ürün satışları.
Aman televizyonlarını başlarına çalsınla. Bende öyle gözel bir televizyon buldumki bölgesel bir televizyondan ULUSAL kanala geçmiş oldum. TGRT AVRUPA kanalına geçtim. Şimdi ha bire BARTIN da seyit guruyon. Neyle gözel çekimle çekiyon. Amasrayı çektim, Bartını Çektim. ESNAF Çekimlerim oluya.
HER PAZAR SAAT 16.00’ da TGRT AVRUPA KANALINDA programlarım başlayacak inşallah. Şu anda hep çekiyoz.  Yeterki ALLAH çektümesin. Her şey düzelü. Esnafımız her türlü sahip çıkıya, derneklerimiz belediyelerimiz sahip çıkmakta bu da bizi mutlu ediyor. Halkımızın şivemize sahip çıkmasından dolayı gayet mutluyum. Her şey yolunda. önümüzdeki günlerde 20 mayıs 2016 cuma günü saat 16 da ABDİPAŞA KEŞKEK FESTİVALİ yapılacak. Organizatörlüğünü ve sunuculuğunu üstlendik. Kerkesi ABDİPAŞA ya bekliyoruz. Yaşar DÖNMEZ Başkanımızın Önderliğinde şölenimiz inşallah çok güzel olacak. Festivale yöremizin sanatcılarımızdan Ahsen CEYLAN, Ramazan AYDEMİR Ve bir çok sanatcı dostlarımızın süpriz katılımları olacak. Festivalin çok renkli geçeceğini düşünüyom. Katılımının yine yüksek miktarda olacağını umuyom. Yine önümüzdeki günlerde bir çok festivallerimiz olacak. Bunları da du sayfamızdan duyuracağız. Bizleri takip etmeye devam edivey. 20 Mayısta Abdipaşaya Bekleyoz. Hoşça kalıy bakam.

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
13Kas

Emme ne gözel oldu!

10Kas

Şölen Yapıyoz Şölen

11Eyl

Bayramıyız Kutlu Ve Etli Olsun

10May

Sövmemek içün zor zabdettim

20Mar

Oda ben gibi çılgunuy teki