Moralimi son derece bozdular


Sanatçılarımızdan Kastamonunun sevilen sanatcısı Arzu Akça Cide tanıtım ve eğlence programında yine konuğumdu.
Sesiyle ve hanım efendiliği ile her zaman baş tacı bir sanatçımız. Gerçekten sanatçı kimliğinin karşısında cana yakınlılığı ile göz dolduruyor.  Alçak gönüllü oluşu zerafeti şevkat ve merhameti Göz doldurdu. Mahir Karakaş gayet davranışı ile göz dodurdu. Recep Tayyip Erdoğan’ın hocasını Mehmet Ali Gürses’i getirmemesinden dolayı sınıfta kaldı. Bir daha kine geçer inşallah. Ekrem uygun başkan a gelince pendik te olmasına rağmen sallana sallana geldiler. Gerekeni yapmadıkları halde ben Ekrem başkanı baş tacı ettim. Koltuğuma oturttum. Ekrem başkan programım da ismini okumadığım için cazgırlık çıkardı. Bu davranış Ekrem başkana hiç yakışmadı. Ben Ercan Gönültaş show programın  yapımcısıyım ve sunucusuyum. İsminin canlı yayında okunmamasından daha program yeni başlamış. Acelesi ne söylersin ismimi okurmusunuz diye bende seve seve  adam gibi söyleriz. Tepki çok anlamsızdı. Bu davranışları inşallah bir daha olsun istemiyoruz. Biz bir aileyiz herkes Taşköprünün tanıtılması için gelmişti. Ama ne yazıkki bazı başkanlar kendilerini tanıtmak için gelmişler. Bu da olmadı. Moralimi son derece bozdular. Eğer programıma dernek başkanları müdahale edecekseler program da olmamaları daha hayırlı. Taşköprü belediye başkanım Hüseyin Arslan bana benim vtrlerimi yayınlamadın diyor haklı olarak. Ve ben bir daha Taşköprü tanıtım programı yapmaya karar verdim. Bu tanıtıma herkes gelebilir ama programıma müdahale edeceğinize terk edin gidin. Bana her türlü önerilerinizi sunabilirsiniz ama benim hiç bir suçum yokken bilmeden ismini okumadığım şahıs ben gidiyorum diye tepki verecekse benim şimdiden kararım çeksin gitsin. Ben öncelikle yöremizi ve şivemizi tanıtıyorum. O akşam bir fıkra bile anlatamadım. Ben bir kültürün temsilcisi durumundayım birisi kabul eder etmez batı karadeniz şivesinin şu anda tek tanıtım programını yapan vede dizisini ve sinema projesi olabilecek bir misyonun tek temsilcisi durumundayım. Benim programım dernek başkanı tanıtım programı asla değil öncelikli yörelerimizi tarihimizi kültütel ve ekonomik varlıklarımızı tanıtmak bu en önde gelen görevlerimiz. Tüm dernek başkanlarımız kesinlikle baş tacıdır. Onların her önerileri elbette dikkate alınır. Çocuk gibi davranmadan biz o başkanın ne istediğini bilecezki onun isteği yerine gelsin veya gelmesin. Oda anlayış gösterecek tanıtıma katkı sağlayacak. Programın ana konusundan yani memleketini seven insan öncelikle hemşerisini canlı yayına taşıyacak. Güçlü bir tanıtım olmasını sağlayacak.

Bunu yazıyorum ki aynı tepkiyi başka bir yerde yapmasın. Benim kalemimden bu tür davranışlar asla affetmem. Herkes yaptığı davranışın yakışıp yakışmayacaını bilecek. Söylediği kelime şu biz televizyona çıkmak için gelmedik diyor. Oysa söz hakkı verdim. Ardından kendi koltuğuma oturmasını söyledim hayır olmaz o senin koltuğun demedi. Kendi programımda üzülmesinler diye ayakta kaldım canım çıktı. Şunuda herkes bilsin genel yayın yönetmenine bu kadar basit bir şeyi getirmeleri bile hiç hoş olmadı. Bu tür basit istekleri genel yayına söyleyip isminin okunmasını istemeleri çok basit bir davranış. Yani zorla bana senin isminimi söyletecek genel yayın yönetmeni. Bunu asla ben yapmam. Bu tür davranış bu yazımdan sonra asla olmayacak. Bu bir makaledir aynı zamanda. Bunu da herkes bilsin. 12 martta Kastamonuluların Çanakkale Ruhunu çanlandıran programa katıldık. Sağolsun Mahir başkanım beni davet etti. Gittim usulca kendime düşen görevlerimi, yerine getirdim. Sunucu Mehmet bey bir aralıkta  kartımı verdim bizleri takdim ettiler. Allah razı olsun etmemiş olsalardı. Kalkıp gidecekmiydim hayır. Benim orada olmam zaten benim için bir güzellikti oh ne güzel Bünyamin beyden kuran tilaveti dinlemiş oldum. İsmimin okunmasından ziyade cismimin orada olmasından büyük mutluluk duydum. Tekrar programıma gelen dernek başkanlarıyla görüşmek ve kaynaşmak nasip oldu. İnsan misafir olduğu yerde bana yemek hazırlayın, ben buraya oturmam, deme hakkına sahipmisiniz. Hayır. O zaman misafir umduğunu değil bulduğunu yer. Son olarak her bir insanımızı en güzel bir şekilde ağırlamayı biliriz elbet her bir gelen edebiyle ve katkı sağlamak için gelmesini diliyoruz. Egoları bir kenara bırakıp herkes programın en güzel bir şekilde oluşmasını isteyecek. Buna göre hareket edecek. Öncelik kendisinin değil, kendi yöresinin tanıtılmasını isteyecek.

Keşke bunları yazmak durumunda olmasak. Biraz anlayışlı olmamız gerektiğini bilmemiz lazım diyoruz. Programlarıma gelen kişilerin sakin sessiz rejinin söylediklerine uymalarını diliyorum ve herkese sevgi ve selamlarımı sunarım.
 

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
13Kas

Emme ne gözel oldu!

10Kas

Şölen Yapıyoz Şölen

11Eyl

Bayramıyız Kutlu Ve Etli Olsun

10May

Sövmemek içün zor zabdettim

20Mar

Oda ben gibi çılgunuy teki