La o neydi Be!


Birde her hafta Bartın olay medyasında yazılarımı okuyosuyuz. Bu hafta cide tanıtım ve eylence programı yapduk. Emme ne gözel oldu bilemesiyiz. Sarı yazmayı danudduk, Rıfat ILGAZ’ı danuttuk. Yaşadığı evini danudduk. Biliyosuyuz Rıfat Ilgaz Cideli sarı yazma hakkında roman yazmış bir adam. Aynı zamanda hababam sınıfının yazarı. Cideniy GİDEROS KOYU’nu danudduk. La neyle gözeldi Gideros. Doğal liman ve kurtuluş savaşında cephanenin saklandığı bir koy aynı zamanda. Cideniy uzun sahilini danudduk. Cide de deyiz turizm mi bakımından gayet temiz sahiller olan bir ilçemiz görülmeye değer bir kentimiz anayvarıy işte be. Yazın tatil yapabileceğiniz bir kıyı. Ba bakıy doğa gözelliği ve hava temüzlüğü bakımından tam da arayıp bulamacayız bir yöre. Tavsiye ediyon. Oya gidince gideroslu memedi buluy o siziy ganıyızı doyuru. Abisi gazım da doyuru. Bunlarıy eli avucu açuk. Bunlarıy ikiside gemi ustası. Gayuğuyuz vasa atlak çatlaksa bu iki gideroslu yapıvaru.

Cide danutum ve eğlence programımız çok gözel oldu. Sanatcılarımızdan Arzu AKÇA Programımızı onurlandırdı. La neyle gözel sesi va onuy. Bide vaya garı da garı yani. Boy  pos endamı hanımefendiliği. Duruşu candan bakışı, samimiyeti ve sesiyle ha vallahi ha şartosun büyüledi bizi. Ağzımızı bir garban açtuk garşısında. Gerçek bir sanatcıyı avurlamakta çok gözel oluyomuş bicanım. Havaya girdük be. Hava deyincik birde tasarımcı Havva Çetinkaya vadın. Onnan hem skeç çekip sarı yazmayı danudduk. Oda çok garagudurasca kendini yetüşdümüş çok fena bişey. Aynı funduk gurusu işte. Onda ne marifetle va öyle bi bilseyiz. Onun dikmedüvü elbisemi va. Cide de sarı yazma dedük mü adamıy agılına Havva Çetinkaya gelü. Birde patnerim Elif Dikmen’e cideniy yöresel elbisesini geydüdüle. Elif hanım neyle gözel oldu be. Görseydiniz şaşuruduyuz. Hele davul zurna takımı geldiki deme gitsin.
ilk defa Vizyontürk benim sayemde köçeklere müsade etti. La ne oynadıla onla la. Aboyyy o neydi öyle la. Fırıldak gibi döndüle vallahi. Kemaneci ısmayıl sarı yazmayı söyledi. Çıkıvadukmu ortaya Elif Dikmen ben Havva Çetinkaya. Anam anamm ne döktüdük be. La neyle sardıya. iki garınıy arasında bi oynoyon bi oynoyon ben bi görcediyiz. Emme göresiyiz. Cidenin tanıtım ve eğlence rogramı pazartesi 15 şubat 2016 saat 14.30 da tekrarı va seyrediy vizyontürk televizyonunda. Salı günüde Kurucaşile nin tanıtımı ekrana gelecek aynı saatte 14 .30 başlayacak.

Galan yete gidiyon ben haftaya görüşürüz be. Beni özley. Özley deyon.Programımı ve yazılarımı takip ediy. Gızdumay beni.

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
13Kas

Emme ne gözel oldu!

10Kas

Şölen Yapıyoz Şölen

11Eyl

Bayramıyız Kutlu Ve Etli Olsun

10May

Sövmemek içün zor zabdettim

20Mar

Oda ben gibi çılgunuy teki