Bartınıy gözel insanları


Bartınıy gözel insanlarıBa bu fırsatı veren Bartın Olay Medya sahibi Süleymen Garaman’a teşekür ediyon. Ayrıca beni Süleymen nen danışduran goççuvazlı Bilel Çam yarmasına da teşekür ediyon. La ba bakıy beki ötten berden  yazcavuz emme.
 
Böğün gurucaşile belediyesiynen yapduvumuz progıramı anatıvaray size. Önceliknen bartun milletvekili Yılmaz Tunç’a teşekür ediyon beni Memet Zini Sayınnan tanuşduduvu üçün. Bartunuy bütün belediyelerine git sa destek vemesele beni ara ben arayvarun dedi. Bu şive yöremizin şivesi. Yöremizin fokloru. Yöremizin zenginlüvü dedi. Herkes bi tarafından tutuvarcak. Sen bu gada bi yere götümüşüy. Bundan sonrasınıda biz sa sahip çıkcaz seni itivercez kakıvarcaz. Bunu senden esirgemek olmaz dedi. Bizim şivemizin zaddan gaç senedü ortalıkta yok. Sen bunu bütün batı garadeyizde tanıtıyoy. Bundan dolayı biz senen gurur duymamız ilazım dedi. Bu kültürel şivemize sahip çıkmay çok gözel.

Şivemizi halkımız köycek gonuşma olarak biliyodunla. Şivemizden utanıyodunla. Halkımız seniy bu aqlışmalarıydan şiveniy varlığını anadıla. Şimdi insanla şiveli gonuşukan artuk utanmayallah. Artuk bizim konuşmamızıy köycek değil. Şive olduğunu biliyallah. Buda seniy sayeyde oldu. Ben elimden geldüğü vagıt senen ilgilencen Ercen bey dedi ba. Emme vaya her giddüvüm belediye başkanı la şamız tamam olu dedile. Sen böyle bişeye gagışmışıy biz seni yarı yoda gomayuz dedile. Neyle sevindim zadden. Bi belediye he tamam deyverinci adam bi seviniya bi seviniya deme gitsin. Goltuklarım gabarıya be.
 
İlk Ulus’a gittim. Hasan Hüseyin Uzun’a. Abıy dedi la nedeyoy sen dedi. Vizyontük televizyonunda program yapıyon şivemizi tanıtıyon dedim. Eeee benden ne isteyoy dedi. Bir program yapalım dedim. Hasan iseyin bey la he yapalım dedi. Anam ne eyi olu dedim. Vizyontürk’te Ulus’u tanuttuk. Ordan Amasuraya geçtim, Memet Emin Timur da yapalım emme şu garla eccük gaksın dedi yapıvaylım dedi. Ordan gurucaşileye Memet Zini Sayın a gittim. Aman ne görey yeryüzünüy en gözel adamıynan danıştım. Yılmaz Tunç agamıy selamı va dedim. La ne deyoy sen dedi. He dedim. Selamı başımıy üzerine dedi. Yapıvaylım dedi. Zaden belediye başkanı değil meleke gibi bi başkan. Bu başkanı çok sevdim çok mahcup samimi yöresi gibi hiç bozulmamış. Gurcaşile halkını çok sevdim. Çok cana yakın adamla. Merkez lokantası ganımı doyurdu. Üstüne üslük bide sponsor oldu. Bide Uğurlar Market de sponsorum oldu. La ne eyi oldu be. Artuk gurcaşile beni tanıya. Bende onları tanıyon galan onna benen gurur duyuyalla. Bende onlarla gurur duyuyon.
 
Önümüzdeki bu hafta cide belediyesiynen yani Nejdet Dömürnen program yapcavuz. Cidelileri programıma davet ediyon. Gurucaşile belediye başkanı Memet Zini Sayın a teşekür ediyon gatgılarından dolayı. Bide butik Hasan’a teşekkür ediyon. Sanatcılarımızdan patnerim Elif Dikmen’e,  Tuğçe Nur  ve İzzet Aydın’a teşekkür ediyon. Çok gözel bir purogram oldu. Katgı veren herkese teşekür ediyom.
 
Şimdiden okurlarımada teşekür  ederim, beni izlemeye ve okumaya devam ediy. Beni okumayı ihmal etmey. Etmey deyon size. Beni gızdumay. Adam oluy. Ha vallahi ha şartosun yazman beni okumasayız. Yazman deyon. Anaştukmu deyon. Anaştukmu. Anaştuk. Anaştuk. Hadi bakay kendiyize iyi bakıy. Haftaya görüşürüz. Bekleyon burda unutmay.

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
13Kas

Emme ne gözel oldu!

10Kas

Şölen Yapıyoz Şölen

11Eyl

Bayramıyız Kutlu Ve Etli Olsun

10May

Sövmemek içün zor zabdettim

20Mar

Oda ben gibi çılgunuy teki