Gösterişli iftarlar - Bilal Çam

Gösterişli iftarlar


Mübarek ramazan Ayının son günlerindeyiz

Yazılı ve görsel medyaya baktığımızda güya, layık’ı ile ramazan ayını eda ediyoruz güya dinimizin gereğini yerine getiriyoruz, aslında bana düşmezdi bunu yazmak bir Sürü din adamları bir Sürü yazar  çizer hocalarımız var ama yerel anlamda konuyla ilgili bir yazı görmediğim için iki kelime karalayayım diye düşündüm.
Gizli gizli yardım edenleri kesinlikle tenzih ederim,

Bu yazım da kesinlikle  kurum yada kurumları,zan Altın'da bırakmak için yazmıyorum

Olanın olmayana vermesi gerektiğini yılda bir kere malımızın 40'ta 1'ini fakirlere dağıtmamızı dinimiz bize emrediyor

sürekli görsel ve yazılı medyada zenginin zengine amirin Amir'e müdürün müdürüne iftar verdiğini her gün Çarşaf çarşaf okuyoruz o iftarlara katılanların kesinlikle hiç bir şeye ihtiyacı olmadığını sadece davet edildiği için katılma Gereği duyduğunu hepimiz biliyoruz, en azından tahmin ediyoruz.

gerek görev yaptığı kurumun Kasasından gerekse cebinden bir Sürü paralar harcayıp güya iftar daveti adı Altın'da lüks mekanlarda davetler verip bunlarında gerek yazılı gerekse görsel medyada garibanların ihtiyaç sahiplerinin gözüne sokulmasının uygun olmadığı kanaatindeyim. 
 

Sadece içimden geldiği için yazma gereği duydum bu artık ülkemizde gelenek haline gelmiş zaten bu daveti bütün kurumlar veriyor  ben sadece ülkemizde bir sürü fakir ihtiyaç sahibi varken bu israfın yapılmaması gerektiğini düşünüyorum.

Verilen iftarlar da ne yazık ki normal bir vatandaşın olduğu görülmemekte bu tarz davetlerin niyete ne kadar uygun olduğu da merak edici, medya da çıkan o şah şahlı masaların görüntülerini gören fakir fukara o yemeklerden canı istediği zaman daha çok günah işlemiş olabilir mi iftarı veren bu zenginler bu da ayrı bir konu diye düşünüyorum.

Aslında bunu yazmamda ki bütün mesele acaba dinen yapmış olduğumuz bu iftarlar önemini aşmışmıdır diye düşündüğümden…

BAKARA  SURESİ 215. AYET: Sana Allah yolunda ne harcayacaklarını soruyorlar. De ki: “Hayır olarak ne harcarsanız o, ana-baba, akraba, yetimler, fakirler ve yolda kalmışlar içindir. Hayır olarak ne yaparsanız, gerçekten Allah onu hakkıyla bilir.”

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
30May
16Mar
13Kas

Sevgi ve saygı

05Eyl

Nereye gidiyoruz böyle!

04Ağs