Bayrak, Vatan Yetim Kaldı - Bilal Çam

Bayrak, Vatan Yetim Kaldı


Bu kadar mı! Hain cirit atar olmuş ülkede birileri vizyona girmiş bir film gibi izler halde bir kesim tepki gösterirken bazıları umursamaz tavırlarla oralı bile olmuyor ne zaman millet olmayı düşünüyor bu toplum merak ediyorum.

Gençler almış bayrağını vatan sana canım feda, bayrak inmez vatan bölünmez derken sen ayak ayak üstüne atıyorsan senin oradaki hainden ne farkın var diye sorup nasıl açıklama yapacağını merak ediyorum mesela.

Gençler oluşum yapıyor toparlanıyor mücadele veriyor ellerinden geldiğince ve saatler öncesi belediyeden anons yaptırıyor  esnafımız dükkanlarının önüne bayrak assın diye ricada bulunuyor sen tenezzül edip asmıyorsun bile, bu kadar mı zordu yerinden kalkıp asmak,  o esnafa da sormak isterdim niye asmadın diye vereceği cevabı da merak ediyorum mesela.

Saatler önce sosyal medyada siyasi ve sivil toplum gruplarında toplu çağrı yapılarak herkesin yürüyüşe katılması çağırılmasında bulunulup ve bir siyasi partinin yaptığını düşünen zihniyetler yürüyüşe o yüzden katılmadıklarını dile getirmek isteyen şahıslara sormak isterdim bayrağın , vatanın tarafımı olur deyip vereceği cevabı merak ediyorum mesela…

Sen ne söylersen söyle nasıl bahane gösterirsen göster bu gençler bir şekilde bayrağına vatanına sahip çıkar. Bu duyarsız vatandaşın illa hainler tarafından yakınının canı yandığında mı sokağa çıkması lazım vatan elde giderse bayrak elden giderse sen o zaman bu gün ki gibi rahat oturacakmısın diye sorup vereceği cevabı merak ediyorum mesela..

Yazık kozcağız yazık sana ne hale gelmişsin, bu tepki yürüyüşü ne siyasi partinin yaptığı bir hareketti nede bir derneğin duyarlı sadece birkaç gencin duyarsız kalmama mücadelesiydi.

 

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
30May
16Mar
13Kas

Sevgi ve saygı

05Eyl

Nereye gidiyoruz böyle!

04Ağs