Yalan Haberlere İtibar Etmeyiniz

Bartın Valiliğinden yalan haber duyurusu...

PAYLAŞ
Yalan Haberlere İtibar Etmeyiniz
Bartın Valiliğinden yalan haber duyurusu...
Bartın Olay Haber - Bartın Olay

YALAN HABER
İçişleri Bakanlığı emekli ve 1000 TL yardım alan vatandaşlar hariç geri kalan vatandaşlara, sigortalı veya sigortasız olduğuna bakılmaksızın 400 TL ve çocuklar için 100 TL bayram harçlığı verecek. www.acikkapi.gov.tr adresinden başvuru yapmanız gerekiyor. Hizmet başlığına “Valilik Hizmetleri” hizmet alt başlığına “Diğer”, açıklama kısmına “para yardımı” yazıp başvuru yapabilirsiniz.
GERÇEK, AÇIK KAPININ YARDIM DAĞITMA GÖREVİ YOK
Son günlerde bazı sosyal medya hesapları ve sosyal iletişim platformları üzerinden kasıtlı ve asılsız şekilde Valilik ve Kaymakamlıklarımızda bulunan Açık Kapı Birimleri üzerinden sosyal yardım dağıtıldığına dair paylaşımlar yapılmaktadır.
Bakanlığımızca 2017 yılında kurgulanan ve etaplar halinde yaygınlaştırılarak bugün itibariyle 81 il Valiliğinde ve 161 ilçe Kaymakamlığında faaliyete geçirilen Açık Kapı birimlerinin temel görevi; Valilikler ve Kaymakamlıklar aracılığıyla sunulan kamusal hizmetlerle ilgili gerekli danışma ve yönlendirmeyi gerçekleştirmektedir. Valilik ve Kaymakamlıklardaki bürolara doğrudan ya da dijital ortamda (web sitesi veya e-devlet üzerinden) başvuru yapılabilen Açık Kapı birimlerinin yardım dağıtmak, sosyal destek ödemesi gerçekleştirmek gibi bir görevi kesinlikle bulunmamaktadır.
Devletimizin, Koronavirüs salgını ile yoğun şekilde mücadelede eden kurumlarının iş yükünü yönetilemez noktaya getirmeyi amaçladığı belli olan bu tür kötü niyetli paylaşımlarla dezenformasyona neden olanlar, koronavirüs salgını kapsamında alınarak başarıyla uygulanan tedbirler çerçevesinde oluşan sosyal izolasyona zarar vermektedir.
Sosyal medyada ve iletişim gruplarında bu şekilde asılsız paylaşımlarda bulunanlar hakkında siber suçlarla mücadele birimlerimiz gerekli takibi yapmakta olup, yapılacak tespitler üzerine gerekli suç duyurularında bulunulmuştur.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
YÜZLERCE KİŞİ GİRİP BAŞVURU YAPMIŞ (Link doğru, yardım bilgisi yanlış)
Asılsız haberi gören ve duyan yüzlerce kişinin yardım yapılacağı düşüncesiyle www.acikkapi.gov.tr adresine girerek başvuru yaptığı öğrenildi.

HABERİ PAYLAŞ:

Yorumlar / 1

  • Furkan | 08 Nisan 2020 22:54

    Başvuru yaptim bir sikinti olur mu

BUNLARA DA BAKIN