Yağmurlu havada yine ırmak köpürdü

Hep aynı senaryo, sorumlular ne hikmetse bir türlü bulunamıyor!

PAYLAŞ

Bartın Irmağında yine ırmak köpürdü, bilinen hikaye: inceleme başlatıldı.
Bartın Irmağında oluşan köpüklenme görenleri tedirgin ediyor. Bartın'da kent merkezinden geçerek Karadeniz'e dökülen Bartın Irmağının Çağlayan mevkiinde beyaz köpüklenmeler oluştu. Bartın Irmağı'nın Ulus ve Arıt tarafından gelen ve Çağlayan mevkiinde birleşen kısmında sabah saatlerinde köpükler ırmak yüzeyini kapladı. Irmağın üzerinde oluşan yoğun kirliliği gören vatandaşlar durumu yetkililere bildirdi.Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ekipleri, her zaman olduğu gibi sudan numune alarak köpürmenin nedenini öğrenmek için çalışma başlattı. Yıllardır yaşanan bu senaryoda ırmağı kirletenler bir türlü bulanamıyor. Özellikle yağmurun etkili olacağı günlerde ırmağın köpürmesi, fabrikaları bir numaralı şüpheli haline getiriyor. 

HABERİ PAYLAŞ:

Yorumlar / 2

  • Zekeriya Özliman | 04 Haziran 2021 16:45

    Sorumlular bulunmak istenirse bulunur. Bartın ırmağının bu hale gelmesinin önce nedeni bulunmalıdır. Kirlilikmi yoksa doğal nedenlemi ırmak bu renge bürünmüş. Yargısız infaz yapmamalıyız. Ancak, ırmağı bu hale getiren şahıs, kurum veya kuruluş,tesis varsa; bilinsin ki, bunlar çiçeğin,böceğin,ağacın,otların,kuşların, havanın, insanın vs. canlı, cansız bütün doğanın katilidirler. Bunlara gereken cezai müeyyideleri uygulamayanlar da işlenen suça ortaktırlar.

  • mustafa | 04 Haziran 2021 10:44

    belkide birileri çok yağmur yağınca atıkları ne hikmetse sulara karışıyordur. Ama bilinmeyen o atık sularla yıkanmış topraktan alacağınız ürünler sakat doğularda dahil birçok hastalığa sebep oluyor

BUNLARA DA BAKIN