Valilikten son dakika açıklaması, dikkat!

Bartın valiliği vaka sayısında son durumu açıkladı ve uyarıda bulundu...

PAYLAŞ

ZARURİ HALLER DIŞINDA DIŞARDA GEZİNMEK YASAK
Bartın Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada koronavirüs bilançosu ve uyulması gereken tedbirler konusunda uyarı yapıldı.
İşte o açıklama;
"Covid-19 pandemisiyle mücadele kapsamında 1/5/2020 - 4/5/2020 tarihleri arasında 30 Büyükşehir ve Zonguldak İlinde sokağa çıkma yasağı uygulanacaktır.
Bartın İli bu İller arasında olmamakla birlikte İlimizde; 65 yaş ve üstü ile 20 yaş altı vatandaşlarımızın sokağa çıkması yasaktır. Acil ihtiyaçları dışında insanların cadde ve sokaklarda gezinmesi, yürümesi ve bir araya gelmesi Valiliğin 1 numaralı emri gereği yasaktır.
Pazarlarda, market ve bakkallarda alanın yarısı kadar maskeli olmak şartıyla müşteri kabul edilmektedir.
Kamu kurumlarında, toplu taşıma araçlarında maskesiz bulunmak yasaktır. Sahillerde, akarsu kenarlarında piknik alanlarında bulunmak, gezinmek yasaktır. Gerekli olan her yerde sosyal mesafeyi korumak zorunludur.
Seyahat izni almadan başka şehirlere gitmek yasaktır.
Alınan bütün bu tedbirler hepimizin sağlığı içindir.
VAKA SAYISINDA SON DURUM
Bartın İlinde çok şükür son 5 gündür pozitif vaka görülmemiştir. 73 hastamız taburcu edilerek evlerine gönderilmiş, 21 hastamız taburcu edilmek üzere son test sonuçlarını beklemektedir. Halen hastanede tedavisi devam eden 17 pozitif hastamız (2’si yoğun bakımda) bulunmaktadır.
Ramazan ayının sonunda çifte bayram yapabilmek, alınan önlemlere riayet etmekle mümkün olacaktır."
#HepBirlikteBaşaracağız
#EvdeKalBartın

Bartın Olay

HABERİ PAYLAŞ:

Yorumlar / 4

 • Doğan | 01 Mayıs 2020 14:53

  Buradan valiliğe sesleniyorum inş okur bu yazdığımı. 1 hafta önce 1000 tl yardım için e devlete başvuru yaptım. Kabul edildi. Ara ara takip ediyordum. Dün baktım iptal olmuş. Kapsam dışına çıktı yazıyor. Neye dayanarak bana yardım yapılmıyor. Benim ne evim var ne arabam var. İşten de ücretsiz izne çıkardılar. Ayın 5 inde kiram var. Çocuğumun ihtiyaçları var. Ben önemli değilim de milletin çoluğuna çocuğuna acıyın be. 1 aydan fazla oldu elime 5 kuruş para geçmedi. Yazıklar olsun böyle adalete. Ordan burdan borç alarak nereye kadar gidecek. Anca kendi belirlediğiniz adamlarınız vardır. Onlar görür hayrını. Gariban kimin umrunda. Benim arkadaşım var dün taa doğuda askerlik yapıyor kargoyla ramazan kolisi yollamış. Allah razı olsun. Genç bir asker kadar olamadınız. Muhtarlık yardım kolisi de vermiyor üç kuruş yardım parası da. Haram olsun kime ne hakkım geçtiyse

 • Ayşe | 01 Mayıs 2020 10:24

  Sokakta hala maskesiz sosyal mesafeye uymayan 20 yas alti çocukları, bilincsizce sokakta cocuklariyla bisiklet surenleri kime sikayet ediyoruz acaba!! Benim çocuklarım malesef 13 marttan beri disari çıkmadılar. Oyle gorunuyor ki bu dusuncesizler yuzunden daha cooookk evde kalacaklar... cok yazik..!!!

 • Bahri | 01 Mayıs 2020 00:41

  Çok şükür Bartınım, yakındır kavuşacağız

 • YAŞAR kurt | 30 Nisan 2020 23:20

  Ben kamuda çalışıyorum ama biz maskeyi nasıl alacaz

BUNLARA DA BAKIN