Valilik yeni kararları açıkladı

O saatler arasında imalat yasaklandı.

Valilik yeni kararları açıkladı
Güncel
O saatler arasında imalat yasaklandı.

Haber Editörü: Bartın Olay

Ramazan ayında iftar vaktinden önce sıcak pide kuyruklarının oluşmasını engellemek için 18.00 ile 21.00 saatleri arasında pide ve unlu mamullerin imalatı yasaklandı.
İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi 21.04.2020 Salı günü Vali Sinan GÜNER Başkanlığında, olağanüstü toplanarak Coronavirüs (COVİD-19) salgını nedeniyle aşağıdaki kararları aldı.
1.İlimiz genelinde Ramazan Ayı boyunca fırınlar ile unlu mamuller yapan diğer işletmelerde her türlü pide ve diğer sıcak ürün imalatının 18:00- 21:00 saatleri arasında durdurulmasına karar verildi.
SÜRÜCÜ VE YOLCULAR MASKE TAKACAK
İlimiz merkezinde toplu taşıma yapan tüm araçlarda şoför ve görevli personel ile yolcuların maske takarak seyahat etmeleri kararlaştırıldı.
Usulüne göre alınan, ilan ve tebliğ edilen bu kararların uygulanmasında ihmal ve kusuru görülenlerin eylemleri başka bir suç oluşturmuyorsa TCK’nın ilgili maddeleri gereğince cezalandırılmasına ve alınan bu kararların İl Sağlık Müdürlüğü tarafından takip edilmesine karar verildi.

Son Güncelleme: 21 Nisan 2020 15:23

HABERİ PAYLAŞ!

Habere Yorum Yaz

Yorumlar / 2

  • Doğan | 22 Nisan 2020 19:06

    Ben işten 6 bucukta çıkıyorum 7 de evde oluyorum evime nasıl ekmek getircem. Eşim de çıkamıyor çocuk var evde. Nasıl bir çözüm bulunacak. İftardan 2 saat önce satışı yasakmış. (Admin notu:Satışı yasak değil, o saatler arasında imalatı yasak.)

  • Maske yok nereden bulacaz | 21 Nisan 2020 23:20

    Sayın valim çok guzel tedbirler ama maske yok satışı da yasaklandı maske olmadığı için markete giremiyorum toplu taşımayı kullanamıyorum. Ne yapacaz soylermisiniz.

BUNLARA DA BAKIN