Tezgahlar palamutla doldu, işte fiyatlar

Bartın'da balık sezonunun başlaması ile birlikte özellikle palamutta yaşanan bolluk yüzleri güldürüyor.

PAYLAŞ

Dün akşam Amasra ve Kurucaşile’den denize açılan balıkçı tekneleri kasalar dolusu palamut ile limana döndü. Palamut bolluğu hem balıkçıların hem de vatandaşın yüzünü güldürdü.
Büyüklüğüne göre palamudun tanesi tezgahlarda 5 ile 10 lira arasında satışa sunuldu. Vatandaşlar da palamuda yoğun ilgi gösterdi.
Tezgahlar, bolca avlanan palamudun yanında mezgidin kilosu 20 liradan satılıyor. Balıkçılar, deniz suyunun soğumasıyla hamsinin gelmesini bekliyor.
SEZON İYİ BAŞLADI
Balıkçılar, şu anda sezonun iyi gittiğini belirterek tezgahlarda vatandaşların şu anda en çok palamuta rağbet gösterdiğini söylediler.
Fiyatların vatandaşın alım gücüne göre gayet normal olduğunu belirten balıkçılar, iri palamudun 10 liranın altına düşmeyeceğini ve düşerse bunun balıkçılar için zarar olduğunu ifade ettiler.
Tekneleriyle av için çıktıkları denizden kasalar dolusu palamutla dönen balıkçılar bereketli geçen sezondan oldukça memnun.

Bartın Olay

HABERİ PAYLAŞ:

Yorumlar / 1

  • Bartınlı vatandaş | 24 Eylül 2020 19:21

    Abicim her yerden palamut fışkırsa ne olcak Bartındaki tezgahtaki balıklara bakıyorum taze değil belli yani fiyatta pahalı ta gidiyorum Amasradan oluyorum taze diye yine de fiyatlar 10 dan aşağı değil yemin ederim Ankaralılar bizden daha fazla taze balık yiyordur

BUNLARA DA BAKIN