Sürücülere ceza yağdı, işte o rakam

Bartın İl Emniyet Müdürlüğü Ramazan Bayramı tatili boyunca yapılan denetim ve kontrollerin bilançosunu açıkladı....

PAYLAŞ

2019 Yılı Ramazan Bayramı tatili Trafik Tedbirleri kapsamında, Vatandaşlarımızın güvenli bir ortamda seyahatlerini huzur ve güven ortamı içerisinde sağlamak için 31.05.2019 ile 11.06.2019 tarihleri arasında İlimizde yapılan Trafik kontrol ve denetimlerde;
 
  *   Etkin ve yoğun bir denetim gerçekleştirilmesi amacıyla Polis-Jandarma  trafik birimleri ile 5 ayrı gün ve noktada karma ekipler oluşturularak denetimler yapılmıştır.
 
  *   Şehir içi ve Bölge Trafik güzergahında 31.05.2019 ile 09.06.2019 tarihleri arasında Drone ile Havadan trafik denetimleri yapılmış, yapılan denetimlerde 47 araca 12.584 TL Trafik İdari Para Cezası tanzim edilmiştir.
 
  *   Şehir içi ve şehirlerarası otobüs şoförleri üzerinde  sivil trafik personeli tarafından "Algılanan Yakalanma Riski Duygusu"nu geliştirmek amacıyla Bayram öncesi 31 Mayıs, 01-02 Haziran ve 07-08-09 Haziran 2019 tarihlerinde Komşu İller arası, İl Merkezi ve  ilçeler arası  yolcu taşıyan araçlar üzerinde 37 adet araç denetlenmiş, 17 araca 2918 SKTK. Kural ihlalinden dolayı cezai işlem uygulanmıştır.
 
  *   Radarla Hız denetimleri hız kaynaklı kazaların yoğunlaştığı bölgelerde yapılmış bayram tatili süresince ilimizde 146 araca 46.070 TL. Trafik İdari Para Cezası Tanzim edilmiştir.
 
  *   08.06.2019 günü İlimiz Merkez Çatmaca Mevkiinde bir aracın drift atması nedeni ile 2918 SKTK 67/1-d maddesi gereğince 5.010 TL. Trafik İdari Para Cezası tanzim edilmiştir.
 
  *   İlimiz Zonguldak-Bartın yol güzergahında bulunan Nef uygulama noktasında bulunan Yaşam Tünelinde 97  Adet araç sürücülerine ve yolcularına yönelik trafik konulu bilgilendirme ve eğitim yapılmıştır.
 
  *   100 Çocuğa Bisiklet Yarışması Kapsamında Trafik Karneleri Arefe günü Nef uygulama noktasında 50 çocuğa Kırmızı düdük ve Trafik karnesi dağıtılmış, ayrıca denetim noktasında durdurulan araç içerisinde bulunan çocuklara da trafik karnesi dağıtılmak suretiyle etkinlik düzenlenmiş, bayram tatili süresince karne dağıtımı yapılmıştır.
 
  *   Bayram tatili süresince trafik birimlerine genel hizmet birimlerinden personel takviyesi yapılarak ekip sayısı normalin iki katına çıkarılarak kazaların yoğun olduğu güzergahlarda görünür olmaları sağlanarak kazaların yoğun olduğu yerlerde denetimler yapılmıştır.
 
  *   Maket Model Trafik araçlarının temizliği yapılarak tepe lambaları çalışır vaziyette olması sağlanmıştır.
 
  *   İlimiz yolcu terminaline giriş-çıkış yapan bütün otobüs ve şoförleri denetlenerek Emniyet Kemeri vb diğer konularda gerekli bilgilendirme görevli personelce yapılmıştır.
 
  *   Uykusuzluk ve yorgunluk belirtileri görülen sürücülerin denetim noktalarında araç dışında dinlenmeleri sağlanmış, özellikle günün ilk ışıklarının sürücüler üzerinde yarattığı rehavet ile kaza riskinin daha fazla artığından  05.00-07.00 saatleri arasında şoförler araç dışına davet edilmiştir.
 
  *   Mevsimlik tarım araçları ile ilgili kontroller yapılmış, bu tür araçların 24.00-06.00 saatleri arasında trafiğe çıkışlarına müsaade edilmemiştir.
 
  *   Cep telefonu, Emniyet Kemeri, Hatalı Şerit değiştirme, abart egzoz, uygunsuz ışık kullanımı, Tescil Plakalarının mevzuatta belirtilen stardart ve araç üzerindeki yerinin kontrolü ile Motosiklet denetimi konularında ekiplerimiz denetimlerini artırmışlardır.
 
  *   Bayram tatili süresince ilimiz Şehir içi ve Bölge Trafik sorumluluk alanlarımızda 4.454 adet araç kontrol edilmiş, 452 adet araca 157.330 TL. Trafik İdari Para Ceza Tutanağı tanzim edilmiştir.
 
  *   İlimizde bu tarih Aralığında 10 Adet Yaralamalı Trafik Kazası meydana gelmiş, 19 vatandaşımız yaralanmıştır.
       
Kamuoyuna saygı ile duyurulur. Bartın İl Emniyet Müdürlüğü

 
 

 

Bartın Olay

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN