Sosyal medya hesaplarını askıya aldılar

Yasa çıkana kadar paylaşım yapmayacaklar

PAYLAŞ
Sosyal medya hesaplarını askıya aldılar
Yasa çıkana kadar paylaşım yapmayacaklar
Bartın Olay Haber - Bartın Olay

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin sosyal medya hesaplarını askıya alacağını duyurmasının ardından Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Kumluca Belediye başkanı İsmail Can, Hasankadı Belediye Başkanı Şeref Emiroğlu ve MHP Bartın İl Başkanı Ercüment Özçelik sosyal medya hesaplarını askıya aldıklarını duyurdu.

Bahçeli konuya ilişkin açıklamasında, "Bugün sizlerle son Twitter mesajlarımı paylaşacağım. Sosyal medya dipsiz bir kuyuya, izan ve insaf tanımayan mayınlı bir platforma dönüşmüştür. Başta Twitter, Facebook olmak üzere sosyal medya iftira sahnesi, ihanet ve isnat mecrası olmuş çıkmıştır. Sosyal medya taşınması imkânsız ağır bir güvenlik sorunu haline gelmiştir.
İtibar suikastlarının kurgu mekânı, insan onurunu ayağa düşüren, akla ve hayale sığmayan fitne ve dedikoduların sığınak ve barınağı olan sosyal medya geleceğimiz, milli ve manevi gerçeklerimiz açısından vahim bir tehdit ortamını kökleştirmiştir.

İnsan şerefine, insan namusuna, insan haysiyetine envai çeşit saldırganlığı provoke eden sosyal medyanın bu haliyle varlığı akla, ahlaka ve insani değerlere tamamen aykırıdır. Sosyal medya terörü insan ve toplum huzuruna kast etmektedir.

Bu nedenle sosyal medyanın temiz kullanımı sağlanasıya, konuyla ilgili kanuni düzenleme TBMM’de yapılasıya kadar şahsen sosyal medya hesaplarımı tümden askıya alıyor; duruşumu, düşüncemi, tarafımı, tavrımı, tercihimi ve tepkimi alenen ilan ediyorum.

Sosyal medyada yaşanan dehşet verici ve şiddet dolu kirlenme nihayete ermeden bir daha ne Twitter hesabımı kullanacağım ne de Facebook paylaşımı yapacağım. Bu konuda TBMM’de gündeme gelecek her muhterem ve müstesna kanun teklifine de sonuna kadar destek vereceğim." Açıklamasında bulunmuştu.

AKIN'DA ASKIYA ALDIĞINI DUYURDU
Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın’da bu açıklamanın ardından “Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin medyadaki ahlaki çöküntüye dikkati çekip hukuki düzenlemenin şart olduğunu belirttiği açıklamasına ve almış oldukları karara binaen kanuni düzenleme yapılıncaya kadar ben de tüm sosyal medya hesaplarımı askıya alacağımı bildiriyorum” diyerek paylaşımda bulundu.

HABERİ PAYLAŞ:

Yorumlar / 1

  • SEMİH | 05 Temmuz 2020 12:04

    kapatsalardı

BUNLARA DA BAKIN