Futbol şöleninde 9 gün geride kaldı

Kozcağız Beldesi'nde düzenlenen birbirinden çekişmeli maçların oynandığı dana ödüllü turnuvada dokuz gün geride kaldı.

PAYLAŞ

YEŞİLYUR KUMCU MOBİLYA:5 –HIDIRLAR GENÇLİK:4
Sütlücespor’un sahaya çıkmaması nedeni ile Madengücüspor hükmen 3-0 galip sayıldı. Turnuvanın 9. gününde birbirinden zevkli 3 karşılaşma oynandı. Hıdırlar gençlikspor ile yeşilyurt Kumcu mobilya kömürspor karşı karşıya geldi. İlk düdükten itibaren başlayan heyecan maçın son düdüğüne kadar devam etti. Maça oldukça hızlı başlayan Yeşilyurt Kumcu mobilya kömürspor Uğurcan Özkan’ın güzel oyunuyla ilk yarıda biri penaltıdan olmak üzere 3 gol birden buldu . Buna karşılık Hıdırlar gençlikspor ilk yarı sezerle bir gol bularak devre arasına 3-1 mağlup girdi. Maçın ikinci yarısının ilk dakikalarında futbol severler hırslı ve istekli bir Hıdırlar gençlikspor izledi. İlk dakikalarda penaltı kazanan Hıdırlar gençlikspor Sadettin Güney ile biri penaltıdan iki gol bularak beraberliği sağladı. İkinci yarının ilk dakikalarındaki tutukluğunu üzerinden atan Yeşilyurt kumcu mobilya kömürspor ataklarını sıklaştırıp, ileri uçtaki Uğurcan’la 2 gol daha bularak maçı 5-3 e getirdi. Maçın son dakikalarında Sadettin’le bir penaltı golü daha bulan Hıdırlar gençlikspor, ardarda pozisyon yakalasa da Yeşilyurt kumcu mobilya kömürspor’un kalecisi Şenol’u geçemeyince maç 5-4 Yeşilyurt kumcu mobilya kömürspor’un üstünlüğü ile sona erdi. Bu maç sonunda Hıdırlar gençlikspor gruptan çıkma umudu büyük ölçüde ytirdi. Yeşilyurt kumcu mobilya kömürspor, Akağaçspor ve Bodra gençliksporla aynı puana gelerek guruptan çıkma yarışında önemli bir adım atmış oldu.
MERKEZSPOR YOLUNA KAYIPSIZ DEVAM EDİYOR
Günün 2. karşılaşmasında Merkezspor yoluna firesiz devam ederek turnuvada puan kaybetmeden yoluna devam eden üç takımdan biri oldu. Merkezspor Akbaş kışlaspor karşısında zorlanmadan Hasip’in 4, Azmi ve Nusret’in 2’şer golü ile sonuca gitti. Akbaş kışlaspor’un tek golünü ise Burhan attı. Maç  8-1 Merkezspor’un üstünlüğü ile sona erdi.

Günün son karşılaşmasında da sürpriz yaşanmadı. Gurubun iddialı takımlarından Simar spor, Çeştepespor karşısında oldukça zor anlar yaşasa da Tufan Ay’ın etkili oyunu ile kazanmasını bildi. Maçın son bölümüne 3-2 mağlup giren Simar Aykut Köstekçi ile önce beraberliği, sonrada tecrübeli futbolcu Sadettin Yavuz ile galibiyeti yakalayarak guruptan çıkma şansını diğer maçlara taşıdı.

Bartın Olay

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN