Savaş Buyurman'dan gece uygulamasına tepki!

Bartın'ın Kozcağız beldesinde gündüz yaşanan trafik yoğunluğunda hatalı parklara işlem yapılmadığını belirten Savaş Buyurman, gece ceza kesilmesine tepki gösterdi.

PAYLAŞ
Bartın Olay Haber - Bartın Olay

Kozcağız beldesinde gece 23.40 sıralarında yolun kenarına park ederek dörtlüleri yakan İl Genel Meclis Üyesi Savaş Buyurman, jandarma trafik timlerinin aracına ceza kestiğini belirterek şu açıklamalarda bulundu;
“Aracımı maç çıkışında gece 23.40 sıralarında işyerime uğrayarak yol kenarına park ettim. Gece olduğundan trafik yoğunluğu da yoktu. Ekipler gelip uyarınca aracımı kaldırdım. Ancak arkadan posta ile ceza geldi. Ben işin cezasında değilim. Aracımı 5-10 dakikalığına dörtlüleri yakarak yolun kenarına park ettiğim için ceza yazıldı. Ancak gündüzleri aşırı hatalı parklanmalara işlem yapmayan jandarma trafik ekiplerinin gece böyle bir uygulama yapmasını garip karşılıyorum. Gündüz aşırı yoğun trafikte yapılmayan işlemin gece yapılması hoş olmadı” dedi.
VATANDAŞ KALDIRIMA YAPILAN PARKLARDAN ŞİKÂYETÇİ
Kozcağız’da Yayla Caddesi üzerinde kaldırıma park edilen araçlardan şikâyetçi olan vatandaşlar, kaldırıma park eden araçlar nedeniyle okula gidip gelen çocukların büyük tehlike yaşadığını belirterek önlem alınmasını istediler.
Kaldırıma park eden araçlar nedeniyle yoldan yürümek zorunda kalan öğrenci ve veliler kaldırıma yapılan hatalı parkların giderilmesini istediler.
Bu duruma tepki gösteren vatandaşlar, “illa bir kaza olup birinin canı mı yanması lazım” diyerek tepkilerini dile getirdiler.


 

HABERİ PAYLAŞ:

Yorumlar / 2

  • Tolunay BEDİRHAN | 24 Ekim 2017 15:47

    Şikayetçi olan, gece ambulans,polis veya itfaiyeye ihtiyacı olmadığını kabul edebilir mi? Hatanın gecesi gündüzü olmaz ki?

  • Seref yucebag | 24 Ekim 2017 15:32

    Engelliler için yol dizayn edildi .engellilerin geçişlerinin üzerine park eden araç sahiplerinden duyarlı olmalarını istiyorum Medeni bir davranış olsun

BUNLARA DA BAKIN