Sakın bu hataya düşmeyin

Yorum yaparken dikkatli olun

PAYLAŞ

Sosyal medyada Fenerbahçe Spor Kulübü hakkında "şikeci" ve "şikebahçe" ifadelerini içeren yorum yapan bir kişiye adli para cezası verildi.
Fenerbahçeli avukatlar, sosyal ve görsel medyada kulübe yönelik hakaret içeren söz ve yorum yapanların peşine düştü. Bartın'da bir kişinin Facebook'ta "şampiyon şikebahçe olmasın da kim olursa olsun" şeklinde yorumunu tespit eden avukatlar, bu kişi hakkında suç duyurusunda bulundu. Bartın Cumhuriyet Başsavcılığınca başlatılan soruşturma kapsamında ifadesi alınan F.A, "Tehdit veya hakaret içeren tezahürat" suçu kapsamında 4 bin lira adli para cezasına çarptırıldı. Cezayı ödemediği takdirde hakkında dava açılacağı uyarısı üzerine 4 bin lira ödemek zorunda kaldı. Yaşanan bu gelişme sosyal medyada yorum yaparken dikkatli olmak gerektiğini ortaya koydu. Diğer yandan sanatçı ve bazı ünlülerin kendileri hakkında hakaret içeren yorum yapanlara avukatları aracılığıyla suç duyurusunda bulunuyor. 

HABERİ PAYLAŞ:

Yorumlar / 1

  • Misafir | 23 Mart 2022 21:56

    Niye suç sayılıyor normal vatandaş diyemi? Yorumlarda kişisel haklara ve küfür içermedikçe herkes istediği düşüncesini ifade etme özgürlüğü vardır. Hani insan hakları Hani ifade özgürlüğü ya hapşırmak bile suç olmuş gerçekten çok geride kalmışız iyi ozaman her isteyen her kesden davacı olsun

BUNLARA DA BAKIN