Özkan mazbatasını aldı

Bartın Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Barış Özkan, Yönetim Kurulu Üyeleriyle birlikte İl Seçim Kurulundan mazbatasını aldı.

PAYLAŞ
Özkan mazbatasını aldı
Bartın Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Barış Özkan, Yönetim Kurulu Üyeleriyle birlikte İl Seçim Kurulundan mazbatasını aldı.
Bartın Olay Haber - Bartın Olay

Bartın Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Barış Özkan, Yönetim Kurulu Üyeleriyle birlikte İl Seçim Kurulundan mazbatasını aldı. Mazbatayı almasıyla birlikte resmen görevine başlayan Özkan, Bartın Adliyesi önünde yaptığı basın açıklamasında güzel projelerle geldiklerini ifade ederek öncellikle ilk icraatlarının üyelerle oda arasında yaşanan bağ kopukluğunu ortadan kaldırarak odayla üyeleri barıştırmak olacağını söyledi.

Bartın Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Barış Özkan, Yönetim Kurulu Üyeleriyle birlikte İl Seçim Kurulundan dün mazbatasını aldı. Mazbatayı almasıyla birlikte resmen görevine başlayan Özkan, Bartın Adliyesi önünde kısa bir basın açıklaması yaptı. Yönetim Kurulu Üyeleriyle birlikte görevde kaldıkları süre içerisinde güzel projeleri hayata geçirmek istediklerini ifade eden Özkan, “Allah’ın izniyle çıktığımız bu güzel yolda Yönetim Kurulu arkadaşlarımızla birlikte ve üyelerimizin desteğiyle kongreyi kazanmış durumdayız. Bugünden (dün) itibaren görevimize başlayacağız. Rabbim utandırmasın. Şehrimizin sorunları büyük. Esnaf arkadaşlarımızın sorunları büyük. Yönetim Kurulu Üyelerimizle bunların üstesinden geleceğimize inanıyoruz. Güzel projelerle geliyoruz. Öncelikle temel sorunların üstüne gitmek istiyoruz. Bu süreçte de Yönetim Kuruluyla birlikte bu işi güzel bir şekilde devam ettireceğiz. Bizleri bu göreve seçen üyelerimize çok teşekkür ediyorum” dedi.

“Üyelerimizle odamızı barıştıracağız”

Bakkallar ve Bayiler Odasının çözülmesi gereken öncelikli sorunları olduğunu kaydeden Barış Özkan, “Odamızın çözülmesi gereken öncelikli sorunları var. Bunların başında üyelerimizle odamız arasındaki bağ kopukluğu. Odamızla üyelerimiz arasında ciddi bir bağ kopukluğu olmuş. Üyelerimiz odayı unutmuş durumda. Bu ciddi problemi çözmek istiyoruz. Odayla üyeleri barıştırmak istiyoruz. Üyelerimizin odanın arkalarında bir güç olduğunu bilmesini istiyoruz. Üyelerimizi olan teşviklerden yararlandırmak istiyoruz. Aynı zamanda onları düzenlenen fuarlara götürmek istiyoruz” şeklinde konuştu.

“Odamızın kendi binası olsun istiyoruz”

Şuanda kirada olan Bakkallar ve Bayiler Odasını kendi binasına kavuşturmak istediklerini dile getiren Özkan, “Binamız bildiğiniz gibi kiralık bir yer. Alabilirsek gayrimenkul olarak bir bina yatırımı yapmak istiyoruz. Esnaf arkadaşlarımızın rahat etmesi için gece- gündüz yani 24 saat onların emrindeyiz. Öncelikle kapatma saatleriyle ilgili görüşmelerimiz olacak. Bununla ilgili esnaf arkadaşlarımızın çok büyük sıkıntıları var. Uygulamalarla ilgili çeşitli problemler var. Bunları gündeme getirip bunlara çözüm bulmak istiyoruz” ifadelerinde bulundu.

“Bütün esnaf arkadaşlarımızın sorunlarını çözmeye çalışacağız”

Bartın’daki esnafların yüzde 80’inin odaya üye olduğunu dile getiren Özkan, son olarak “Belediyemizden ve hükümetimizden destekler isteyeceğiz. Bu süreçte birlik olup şehirdeki esnaf arkadaşlarımızın daha iyi olması için mücadele edeceğiz. Esnaf arkadaşlarımızın işlerinin iyi olması için mücadele ederken halkımızı da mağdur etmemek istiyoruz. Bakkallar Odası sadece bakkallardan oluşan bir oda değil. Odamızın içinde farklı 12 tane meslek kuruluşu var. Odamız tamamen esnaf

bütünlüğü olan bir kurum. Şehrimizdeki esnafların yüzde 80’i odamızda. Biz de bu süreçte bütün esnaf arkadaşlarımızın sorunlarını çözmeye çalışacağız. Rabbim inşallah bizleri mahcup etmez” dedi.

İşte yeni yönetim!

Bartın Bakkallar ve Bayiler Odasının yeni yönetimi şu isimlerden oluşuyor:

Başkan: Barış Özkan

Yönetim Kurulu Asil: Ercüment Özkaya, Gökhan Ermiş, Serkan Gülşen, Sait Taşkıran, Şaban Kama ve Tayfun Sözdinler.

Yönetim Kurulu Yedek: Sertaç Bensiz, Serkan Öztürk, Serkan Girgin, Ali Akın, Sinan Bilgin, Jülide Albayraktaroğlu ve Aydın Çağlayan.

Denetim Kurulu Asil: İrfan Öztürk, İbrahim Türkili ve Ahmet Gökgöz.

Denetim Kurulu Yedek: Özcan Eralp, Ozan Öztürk ve Recep Çolak.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN