Önümüzdeki 3 güne dikkat

Meteorolojiden yeni bir son dakika uyarısı...

Önümüzdeki 3 güne dikkat
Güncel
Meteorolojiden yeni bir son dakika uyarısı...

Haber Editörü: Bartın Olay

Bartın için sarı alarm
Son dakika uyarısı, Zonguldak ve Bartın'da kuvvetli yağışlara dikkat!!!
Bugün (28.06.2019) akşam saatlerinde görülecek olan sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların yerel olarak kuvvetli, (21-50kg/metrekare) olması beklendiğinden meydana gelebilecek ani sel, su baskını ve yıldırım düşmesi riskine karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır. 
(Başlama zamanı 17.30, Bitiş zamanı 23.59)    

Yurdumuzun Karadeniz Üzerinden Gelen Serin ve Yağışlı Havanın Etkisine Gireceği Tahmin Ediliyor.
ANİ SEL, SU BASKINI, HEYELAN VE YILDIRIMLARA DİKKAT 
Yurdumuz genelinde etkili olan sıcak hava nedeniyle hava sıcaklıkları ülke genelinde mevsim normallerinin 3 ila 7 derece üzerinde seyretmektedir.
Yurdumuzun Cuma gününden itibaren Karadeniz üzerinden gelen serin ve yağışlı havanın etkisine gireceği tahmin ediliyor.
28 Haziran Cuma günü yani bu akşam Batı Karadeniz kıyıları, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu’nun kuzeydoğusu ile Akdeniz bölgesinin iç kesimlerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlar bekleniyor.
 
29 Haziran Cumartesi ile 30 Haziran Pazar günleri Marmara’nın doğusu, Karadeniz, İç Anadolu’nun kuzeydoğusu, Doğu Anadolu’nun kuzeyi ile Doğu Akdeniz’in iç kesimlerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlar bekleniyor.
Bu yağışların Batı Karadeniz’de Bartın, Düzce, Zonguldak, Kastamonu kıyı kesimi,  Doğu Anadolu’nun kuzeydoğusu, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Samsun’un doğusu ve Ordu’da kuvvetli (21-50 kg/metrekare), Doğu Karadeniz kıyı illerinde (Giresun, Trabzon, Rize ve Artvin) çok kuvvetli ve yer yer şiddetli olacağı (100-200 kg/metrekare arasında) tahmin ediliyor.
 
Doğu Karadeniz kıyı illerinde şiddetli yağışların meydana getirebileceği ani sel, su baskınları ve heyelan gibi olumsuzluklara karşı ilgililerin ve vatandaşlarımızın dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.
HAFTA SONU DÜŞECEK, SONRA YÜKSELECEK
Mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının hafta sonunda hissedilir derecede azalarak mevsim normalleri civarına, Pazar ve Pazartesi günleri ise ülkemizin kuzey ve iç kesimlerinde mevsim normallerinin altına düşeceği tahmin ediliyor.
 
Serin ve yağışlı sistemin pazartesi akşamından itibaren etkisini kaybedeceği ve hava sıcaklıklarının 2 Temmuz Salı gününden itibaren tekrar yükselmesi beklenmektedir.

 

Son Güncelleme: 28 Haziran 2019 11:09

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

BUNLARA DA BAKIN