Öğrenciler Dezenfektan Üretiyor

Meslek lisesinde dezenfektan üretim laboratuvarı kuruldu

PAYLAŞ

Vali Sinan Güner, Covid-19 salgını sonrası İlimizde dezenfektan üretmeye başlayan Bartın Fuat Sezgin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde yeni kurulan dezenfektan üretim laboratuvarında incelemelerde bulundu.
İl Milli Eğitim Müdürü Bilal Yılmaz Çandıroğlu’nun da hazır bulunduğu incelemelerde Vali Güner’e Okul Müdürü Ahmet Öksüzoğlu üretim süreçleri hakkında bilgi vererek, Fuat Sezgin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin, 2020-2021 eğitim öğretim yılında Kimya Teknolojisi Alanını açarak, 5 Alanda ve 544 öğrenci ile eğitim öğretim vermekte olduğunu, yeni kurulan Kimya Teknolojisi Üretim Laboratuvarında sıvı sabun, yüzey temizleyici, el ve yüzey dezenfektanı ve kolonya olmak üzere günlük ortalama 5 ton üretim yapılmaya başlandığını belirtti.
Vali Güner, pandemi sürecinde hem okullarımızın hem de ilimizin ihtiyaç duyduğu kimyasal ürünlerin üretiminin planlanmakta olduğunu belirterek, elde edilen sonuçların memnuniyet verici olduğunu ifade etti.
 

Bartın Olay

HABERİ PAYLAŞ:

Yorumlar / 2

  • Osman Nuri | 19 Kasım 2020 22:24

    Bartın daki bir okulumuzun böyle üretimle ilgili çalışmaları memnuniyet verici. Emeği geçen herkese teşekkürler. Kamu kurum ve kuruluşlarını okulumuza destek vermeye davet ediyorum. Piyasada içeriği belli olmayan dezenfektanlar yerine okulumuzun ürettiği dezenfektanlar alınabilir

  • Hasan | 19 Kasım 2020 00:08

    Helal olsun meslek liseleri geleceğimiz keşke motor mobilya elektrik bilgisayar gemi... alanlarında da üretim olsa keşke

BUNLARA DA BAKIN