O Müdür görevden alındı

İşte detaylar...

O Müdür görevden alındı
Güncel
İşte detaylar...

Haber Editörü: Bartın Olay

Bartın Güzel Sanatlar Lisesinde öğrencilerin okuldaki eşyalarının merdivenlere ve koridorlara atılmasının ardından hakkında soruşturma başlatılan okul müdürü Mehmet Coşan’ın görevden alındığı öğrenildi.

Tepki çeken görüntüler sonrasında yürütülen soruşturma kapsamında görevden alınan Coşan’ın yerine müdür vekili olarak Ersin Doğan’ın atandığı öğrenildi.

Müdürlük görevinden alınan Mehmet Coşan’ın Ticaret Lisesinde öğretmen olarak görevlendirildiği öğrenildi.

MÜDÜR KENDİNİ BÖYLE SAVUNMUŞTU

Güzel Sanatlar Lisesi Müdürü Mehmet Coşan, instagram hesabımıza gönderdiği mesajda bunun bütün okulların sorunu olduğunu belirterek, "Öğrenciler bütün eşyalarını okulda sınıflarda ve uygun olmayan yerlerde bırakıyorlar. Eve çanta, kitap, defter ve malzeme gitmediği için de ders çalışmıyorlar ve de başarısız oluyorlar. Bir de sınıflarda sıraların gözünde ve üzerinde kitap defter ve her türlü malzeme olunca sınıflarda temizlik de yapılamıyor. Biz de tüm uyarılara rağmen, atılacağını defalarca söylememize rağmen tüm uyarılara inatla sınıfta eşya bırakan öğrencilerin eşyalarını sınıftan toplatıp müsait bir yerde muhafaza ettik.
Velilere düşen öğrencilerini sorgulayıp neden ders meteryallerini eve getirip ders çalışmadıkları, bu yüzden başarısız oldukları konusunu irdelemeleri gerekir." dedi.
Okul müdürünün müsait bir yerde muhafaza ettik dediği eşyalar koridorlara, merdivenlere ve bahçede yerlere atılması herkesi isyan ettirmişti.
OKULDA SKANDAL GÖRÜNTÜLER

Son Güncelleme: 10 Aralık 2019 19:05

HABERİ PAYLAŞ!

Habere Yorum Yaz

Yorumlar / 11

 • Yücel Dikyol | 12 Aralık 2019 09:46

  Ne görevden Almasından bahsediyorsunuz oradan al oraya ver derhal meslekten atılması lazım

 • erkan | 11 Aralık 2019 19:29

  oku yaradan rabbinin adi ile oku.. ogretmenlik kutsal meslek okul arac gerekleride hele bu devirde ogrenciler farkinda olmasada yonetimdekilerin bu sekilde davranmasi hala aklim almiyor inanin saka gibi birde sanat okulu sanat ozgurluktur sevgidir hosgorudur ben sadece mudurun degil olaydan haberi olupta mudahele etmeyen tum kadronun oradan gitmesini egitim kurumlarinda calismamarini isterdim

 • Ekrem | 11 Aralık 2019 12:57

  DEVLET KURUMU NE OLURSA OLSUN ONCE DISIPLIN SART KANUN VE DISIPLIN ADALET OLMAZIN OLMAZIDIR BU 3U KESKIN KILIC GIBI OLMALI

 • Kayıp nesil | 11 Aralık 2019 11:40

  Burda müdürün sucu ne hic birşey defalarca duyuru yapılmış ve kimse duymamış ki eminim böyle olduğuna... simdi ki çocuklar berbat laf söyletmezler bisi olsa anne babaaa bu sekilde mi özgüven veriyorlar çocuklara disiplin yok terbiye yok saygı yok .. ÜSTÜNE BASARAK DİYORUM DEDIĢİMI COGU EGITIMCI EVET DOĞRU DIYECEK DISINDAN OLMASADA ICINDEN BU UYGULAMA HER OKUL DA YAPILIYOR YAZ TATILLERINDE OKUL TEMIZLENIRKEN. YALANSA YAALAN DESINLER. ( artık ögretmenleri,müdurleri vs vs ) ezmeyi birakinda biraz kendi töleranslarınızi onlara karşı kullanınn ögrenciler olmayan seyleri de başka sekilde anlatiyor.

 • Eğitimci | 11 Aralık 2019 07:32

  Anlaşıyor ki bir iki seneye güzel sanatlar lisesi de kapatılacak. Zemini hazırlanıyor. Bu durumda Veli'lerin hiç mi suçu yok. Oğlum kızım çantan nerede evde niye ders çalışmıyorsun. Önce çocukların disiplinini evde verin okulda öğretmen işler. Eline akıllı telefon tablet verince iyi veli olunmuyor.

 • Eğitimci | 11 Aralık 2019 02:38

  Şahsen bu olaydan sonra ben de branş değiştirip öğretmenliğe geçmeyi düşünüyorum. Güzel Sanatların müdürü gibi okulu yoktan var edip 4-5 yıl başarı ile yöneten bir müdür başarısız sayılıp müdürlük yapamıyor deniliyorsa biz zaten piyonuz. Bu meydan Şahlara kalsın. Kalın sağlıcakla...

 • Eğitimci | 11 Aralık 2019 02:34

  Okulun altında boş bulunan ve milli eğitim tarafından kullanılan depoyu koridorda ders işleyen öğrencileri için isteyen müdür. okuldaki başarılı öğretmenlerinin okuldan alınıp İmam Hatiplerde görevlendirilmesine karşı çıkıp müdüre karşı öğrencilerini düşünen müdür. Şu anda Güzel sanatlar Lisesi öğrencilerinin ne idüğü belirsiz diyerek kapatılıp okulu Anadolu Lisesi Yapılmaya çalışılan müdür. Şimdi görün bakalım kim kaybetti? Öğrenciler mi, veliler mi, Müdür mü? Beyler müdür dosya attı diye görevden alınmadı. Müdür yukarıda saydıklarıma karşı çıktı diye alındı. Şimdi sadece Güzel sanatlarda değil Tüm Bartında öğrencilere kim dur diyecek? Güzel Sanatlarda diğer öğretmenleri de şikayete başlamışlar. Mesele Güzel Sanatların müdürü değil. Mesele Güzel sanatların varlığı. Bu gün dosya atma olayı ile almasalardı yarın başka bir kulp takmaya çalışacaklardı. Kendinize gelin beyler. Sıra bize geliyor. Hani meşhur bir hikaye vardır. Biz Ermeniyi dövdürmeyecektik. sıra bize de gelecek.

 • Eğitimci | 11 Aralık 2019 02:17

  Evet. O müdür görevden alındı. Kimdi o müdür? 2014 yılında Güzel Sanatlar Lisesi kapanmak üzere iken ve okula müdür bulunamazken, İdarecilik falan hiç düşünmezken milli eğitim tarafından müdür yapılan müdür. 2014 te 9. ve 10. sınıflarında öğrenci yokken ve okulu sadece toplam 25-30 öğrenci ile alarak bu gün 160-170 öğrenciye getiren müdür. Öğrenci sayısı çoğalınca önceki İl Milli Eğitim Müdürü tarafından fazla öğrenci almayacaksın alırsan seni görevden alırız diye tehdit edilen müdür. Okul tanıtımlarına izin verilmeyip yıllık izin alarak okulu sadece Bartında değil de diğer illerde de tanıtarak diğer illerden de öğrenci alan müdür. Göreve geldiğinden beri okula öğretmen alımı sınavlarını açtırmak için uğraşan ve bu yüzden Milli Eğitim tarafından istenmeyen müdür. Okulun yeri değiştirilip İmam Hatip yapılmasını engelleyen müdür. Yurtta kalan Öğrencileri hastalandığında gece de olsa hastaneye koşan müdür. Fakir öğrencilerden kimisinin kıyafetini, servis ücretini, enstrümanını karşılayan

 • Cem Yılmaz | 10 Aralık 2019 20:28

  Ne oldu şimdi sınıflara istedikleri gibi eşyalarınızı bırakın dediniz yani ondan sonra bu ülke niye böyle sizin vereceğiniz eğitime Kardeşim bir okuldâ öğretmen disiplin sağlayamıyorsa ve veliler çocuklarını destekliyorsa vahki vah yazık müdüre gittiği okulda nasıl eğitim verecek bu adam hangi öğrenci dinleyecek onu dayak yasak disiplin yasak

 • Vatandaş | 10 Aralık 2019 20:07

  Onları müdür değil öğrenciler dağıttı kardeşim??

 • Kerem | 10 Aralık 2019 19:56

  Eşyaların merdivenlere atıldığı için okul müdürü görevinden alınıyor. Fakültenin üst katından hocahanım atlıyor,ölüyor; rektör, tüm yönetim yerinde duruyor.

BUNLARA DA BAKIN