Murat Çelik Minareden dünyaya hizmet

Bartın'da faaliyet gösteren Murat Çelik Minare dünyanın her yerine minare göndermeye devam ediyor.

PAYLAŞ
Youtube Kanalı VİDEO

Bartın'da üretilen, depreme dayanıklı çelik minarelerin yurt içinin yanı sıra Avrupa, Afrika ve Orta Doğu ülkelerinden de talep gördüğünü belirten firma sahibi Murat Aytekin, “İslam'ın en güzel nişanelerinden birini, birliğimizi, gökyüzüne uzanan elimizi, kültürel güzelliğimizden bir parçayı dünyanın her noktasına ulaştırıyoruz. Allah hayırlı uğurlu eylesin. Allah daha uzak noktalara davetimizi ulaştırmayı bize nasip etsin.
Murat Çelik Minare olarak minarelerimizi İran'dan Almanya'ya, Gürcistan'dan Bulgaristan'a, Kıbrıs'tan Fransa'ya kadar 81 il ve 9 ülkeye kadar ulaştırdık. Şimdi hedefimiz dünyanın her yerine İslam'ın bu güzel eserlerini ulaştırmak.Onların haberini de inşallah yakın zamanda duyacaksınız” dedi.
Bartın Atılım sanayi sitesinde faaliyet gösteren Murat Çelik Minare firma sahibi Murat Aytekin ayrıca, “Türkiye'de çelik camii minaresi, betonarme minare yanı sıra cami kubbe kaplama, Camii halısı, halı altı ısıtma, çini vitray, nakkaş mihrap kürsü gibi camiye dair ne istenirse acente olarak hizmet veriyoruz” dedi.
Daha önce İran, Almanya, Arnavutluk, Makedonya, Yunanistan, İran, Gürcistan, Kıbrıs, Bulgaristan, Fransa ve Belçika gibi birçok ülkeye minare ihraç eden firma garantisi ile tercih ediliyor.
Firma sahibi Murat Aytekin minarelerle ilgili şu açıklamalarda bulundu.
NEDEN MURAT ÇELİK MİNARE?
"Neden Murat Çelik Minare? Bu soru da kanımca çok önemlidir. Çelik Minarenin avantajlarını sayarsak; Bir kere çok güvenlidir. Biz önce minareyi dikeceğimiz yerde ortalama minarenin boyuna göre en az 3 metre olmak koşuluyla kuyu açılıp betonlama sistemiyle sağlamlaştırıyoruz. Çelik Minarelerin taş minareden önemli farkından birisi daha hafif oluşu ve taş minareden çok daha güvenli oluşudur.
ÇELİK MİNARELER DEPREM ESNASINDA 30-30 CM ESNER
Şöyle ki, Depremlerde taş minareler daha korunaksızdır. Hatırlayın, 17 Ağustos 1999 Gölcük depreminde yüzlerce minare yıkılmış ve birçok evin çatısına düşmüştü. Çelik minareler en az 7 şiddetindeki depreme dayanıklıdır. Çelik minarelerin deprem esnasında 30-40 cm esneme payı vardır. Bunun yanında Taş minarelerin maliyeti de çok yüksektir. Misal verecek olursam 25 Metrelik çelik minare ile aynı uzunluktaki taş minarenin fiyat farkı en az 2 katıdır. Malzeme temini ve işçiliği zordur. Çelik Minarenin esneme payı vardır. Biz yaptığımız işe 100 yıl garanti veriyoruz. Bugüne kadar yaptığımız tüm minareleri yakından takip etmekteyiz. Onlar bizim için çok önemlidir. Yaptık, ne haliniz varsa görün demiyoruz. Yaptığımız işlerin arkasında duruyoruz." 
MURAT ÇELİK MİNARE
Adres: Çeştepe Mevkii Nane Mahallesi Atılım Küçük Sanayi Sitesi F/1 Blok No:49 Merkez BARTIN
Telefon: 0 544 286 7665 - 0 530 460 5474
Mail: info@muratcelikminare.com
Web: www.muratcelikminare.com

HABERİ PAYLAŞ:

Yorumlar / 1

  • Hasan | 14 Şubat 2021 19:05

    Hayırlı olsun bartın için yurt dışı ve yurt dışına başarılı iş yapan hemşiremizin olmasi gurur verici

BUNLARA DA BAKIN