Köylüleri kandırıp para topladılar

Bakın vatandaşın güvenini nasıl kazandılar!

PAYLAŞ
Youtube Kanalı VİDEO

Köyde kapı kapı dolaşan şahıslar vatandaşları kandırdı
Bartın Yeğenli köyünde engellilere ve Kuran kursuna yardım isteyen dolandırıcılar muhtarın dikkatinden kaçmadı.
Köyde önceden görev yapan imamın ismini kullanarak vatandaşlara ismi ile hitap eden şahıslar engellilere ve Kuran kursuna yardım topladıklarını belirterek para istediler. Şahısların her gittikleri evden ve gördükleri vatandaşlardan bilgi toplayarak yaşlıları kandırdıkları öğrenildi.
Eski imamın selamını ileten ve 200 lira açığımız var diyerek Mustafa Baki isimli vatandaştan 100 lira alan şahıslar parayı az buldu. Daha fazla yardım isteyen şahıslar, yaşlı adamın ben hocayı arayıp konuşurum demesi üzerine araçlarına binerek hızla kaçtılar.
Yeğenli köyü muhtarı Fahri Özdemir, köyde araçla dolaşan şahısların yardım istediğini görünce duruma müdahale etti. Pandemi sürecinde yardım toplamanın yasal olmadığını belirten muhtar, şahısları köyden uzaklaştırdı. Muhtarın dikkati sayesinde köylüler dolandırılmaktan kurtarıldı. 
   

Bartın Olay

HABERİ PAYLAŞ:

Yorumlar / 1

  • Zekeriya Özliman | 09 Temmuz 2020 01:33

    Bu ülkede dinle,imanla kandırmaların sonu asla gelmez. Eline aldıkları makbuzlarla kur' an kursuna,falanca camii yapımına diye Bartın' da topladıkları parayı Bolu' da, Karabük' te topladıkları parayı Kastamonu' da pavyonlarda keyifle yiyen, saf insanların paralarını Leylalara basan insanları biliyorum ve de bu paraların bu sahtekarlara verilmemesini söylüyorum

BUNLARA DA BAKIN