Korona virüsünü yendi, yaşadıklarını anlattı

Bartın Pandemi hastanesinden alkışlarla taburcu olan 68 yaşındaki hasta yaşadıklarını anlattı.

Korona virüsünü yendi, yaşadıklarını anlattı
Güncel
Bartın Pandemi hastanesinden alkışlarla taburcu olan 68 yaşındaki hasta yaşadıklarını anlattı.

Haber Editörü: Bartın Olay

Bartın’da korona virüsüne yakalanan 68 yaşındaki Mücteba Korkut, hastanedeki tedavisinin ardından sağlığına kavuşarak alkışlarla taburcu edildi.
İSTANBUL’DAN GELEN TORUNLARINDAN BULAŞMIŞ             
Pandemi hastanesinden taburcu olan 68 yaşındaki Mücteba Korkut, virüsün nasıl bulaştığını ve belirtilerini şöyle anlattı.
“Virüs İstanbul’dan gelen torunlarımdan bulaştı. Onlarla sadece yarım saat bir görüşmemiz oldu. Sonrasında belirti olarak müthiş bir baş ağrısı ve halsizlik ile başladı. Öksürük yoktu ama kendimi kaybediyordum. Bu şekilde başladı ve hamdolsun 10 günlük bir tedavinin ardından taburcu oldum. Tüm sağlık çalışanlarımıza şükranlarımı sunuyorum” dedi.
Ulus ilçesine bağlı Hocaköy’de yaşayan Korkut, tedavi sürecinde kendisine yardımcı olan tüm sağlık çalışanlarına teşekkür etti.
112 acil sağlık ekipleri tarafından hastaneden alınan yaşlı adam ambulansla jandarma eşliğinde evine kavuşmanın mutluluğunu yaşadı.
Yaşlı adama 14 gün boyunca evden çıkmaması ve ziyaretçi kabul etmmesi söylendi.
İşte o röportaj...

Son Güncelleme: 23 Nisan 2020 20:51

HABERİ PAYLAŞ!

Habere Yorum Yaz

Yorumlar / 1

  • Ertuğrul | 23 Nisan 2020 21:35

    Sayın valimiz hasta olupta taburcu olan vatandaşların kesinlikle dışarı çıkmaması ve komşuları ile akrabalarının uzun bir süre ziyaret etmemesi için anons yaptırması gerekmektedir. çünkü vatandaşlarımız halen bu hastalık için gerekli bilgiye sahip değil. O sebeple vatandaşlar ezan başlarında yapılan anons ile bilgi verilmelidir.

BUNLARA DA BAKIN