Köpekleri kimin bıraktığı belirlendi

Yapılan inceleme sonrasında köpekleri bırakan belediye belirlendi

PAYLAŞ

Bartın’ın Arıönü köyüne 2 gün önce akşam saatlerinde resmi plakalı bir kamyonetle köpeklerin Saltukova Belediyesi ekipleri tarafından bırakıldığı belirlendi.
Arıönü köyü muhtarı Erdal Ateş, durumu Jandarma ve Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğüne bildirmiş ve hayvanlara bu eziyeti yapanlara tepki göstermişti.
Jandarma ekipleri ile Bartın Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan araştırma sonrasında köpekleri bırakan resmi plakalı aracın Saltukova Belediyesi’ne ait olduğu belirlendi. Bu akşam saatlerinde Saltukova Belediyesinden gelen sivil plakalı bir araç, yol kenarına bıraktıkları köpeklerden 7 tanesini Saltukova beldesine geri götürüldü. Diğer köpeklerin ise yarın belediye ekipleri tarafından toplanacağı öğrenildi.
Bartın Doğa koruma ve milli parklar müdürlüğü ekipleri tarafından bölgede bulunan sokak köpeklerine yem verildi.
Köpeklere bu şekilde eziyet ederek kaderine terk eden Saltukova Belediyesinin tekrar köpekleri geri toplaması kafalarda soru işaretine yol açtı. Bu durum köpeklerin akıbeti konusunda endişeye sebep oldu.
Zonguldak Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından, Hayvanları Koruma Kanunu çerçevesinde Saltukova Belediyesi hakkında idari para cezası uygulayacağı öğrenildi.

Bartın Olay

HABERİ PAYLAŞ:

Yorumlar / 4

 • Bartinli | 18 Eylül 2020 02:57

  Şimdi burada soru işareti oluyo niçin bıraktınız nie gelip aldınız o zavallı hayvanlara naptınız yürüyemiyorler yazıklar olsun bunu yapan belediye birde

 • Bartinli | 18 Eylül 2020 02:43

  Doğa koruma ve hayvan severler bu işin arkasında durması gerekir oradan alırlar başka yere atarlar

 • Esen deniz | 16 Eylül 2020 20:24

  Bakacak olsalardı zaten bırakmazlardı.zavalliların sonu belli.ya direk,ya da açlıktan ölmek.yazıklar olsun.....umarım onlara yaptıkları ya da yapacakları şey kendi sonları olur....

 • hayvansever | 16 Eylül 2020 02:28

  bu hayvanlardan ne istersiniz zalimler. bir kap su bir kap mama başka senden ne ister ki? Sevme! ama zarar da verme hain insan. Çiğ süt içmiş insan!

BUNLARA DA BAKIN