Kara Kış Kapıda

Bartın bugünden itibaren soğuk ve yağışlı havanın etkisine giriyor. Hava sıcaklıklarının yağışla birlikte 3 ila 6 derece azalması bekleniyor.

PAYLAŞ

Meteoroloji Genel Müdürlüğü verilerine göre,  yarın kuvvetli sağanak yağış bekleniyor. Bartın’da metrekareye ortalama 15 (kg/m2)  yağış düşeceği bildirildi. Pazar gününe kadar aralıklarla devam edecek yağışlara ilave olarak rüzgârların (10-15km/s) aralığında esmesi bekleniyor.

BAZI İLLERDE KAR BEKLENİYOR
Türkiye genelinde yağmur şeklinde devam eden yağışların bazı bölgelerde kar yağışına dönüşmesi bekleniyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, "Ülke genelinde yağmur, sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak şeklinde devam eden yağışların, soğuk havanın etkisini artırması ile birlikte yarından itibaren cuma, cumartesi ve pazar günleri Batı Karadeniz’in iç kesimleri (Bolu, Kastamonu ve Karabük), Ankara’nın kuzey ilçeleri, Bilecik, Kütahya ve Bursa’nın yüksek ve dağlık bölgelerinde, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ve Doğu Anadolu Bölgesi'nin kuzeyinde karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde görüleceği tahmin edildiğinden karayolu ulaşımında meydana gelebilecek aksamalar, buzlanma ve don olayına karşı başta sürücüler olmak üzere vatandaşların ve ilgililerin dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir" denildi.

Bartın Olay

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN