Kaçak girmeye çalışırken yakalandı

Bakın nerede yakalandı…

PAYLAŞ

Korona tedbirleri kapsamında il dışından gelenlerin karantina altına alınacağının duyurulmasının ardından Bartın’a kaçak yollardan girmek isteyen bir kişi arazide yakalandı.
Bartın Valiliğinden yapılan açıklamada, tüm illerden karayolu haricinde girişleri önlemeye yönelik olarak, sınır hattında karayolu dışında kalan tarla, ağaçlık ve tepelik alanlarda 24 saat esasına göre gizli noktalarda gözetleme ve kontrol faaliyetleri başlatıldığı belirtildi.
ARAZİDE YAKALANDI
Bu kapsamda, İstanbul’dan seyahat izin belgesiz olarak gelen bir kişi arazi kesiminde 5 Mayıs 2020 günü saat 16.30 sıralarında yakalanana şahıs, kakkındaki adli ve idari işlemlerin yapılmasını müteakip 14 günlük karantina süresini tamamlamak üzere öğrenci yurduna sevk edildi.
KARANTİNAYA GÖRE PLAN YAPIN
Diğer İllerden ve yurt dışından Bartın’a gelmek isteyen vatandaşlarımızın karantina süresini tamamladıktan sonra ikametgâhlarına gitmelerine izin verileceğinin altını çizen Bartın Valiliği, vatandaşlarımızın bu durumu dikkate alarak hareket etmelerini istedi.
SAĞLIĞINIZ İÇİN İHBAR EDİN
Koronavirüs ile mücadelemiz devam ettiğini belirten Valilik açıklamasında, “Vatandaşlarımızı alınan tedbirlere uymaya, uymayanları ücretsiz 112 Acil Çağrı Merkezini arayarak haber vermeye davet ediyoruz” denildi.

Bartın Olay

HABERİ PAYLAŞ:

Yorumlar / 2

  • Gerekyokisme | 07 Mayıs 2020 17:46

    Karantinayada almayin girisini yasaklayip Istanbula geri yollayin orayada alamazlar zaten otobanda yatsin bu ne sorumsuzluk yaa bizler burnumuzu cikaramiyoruz islerimizden olduk cocuklarimiza artik anlatacak kelimemiz kalmadi neden disari cikamadiklariyla ilgili bu sorumsuzlar yuzunden surec iyice uzuyor bu surecte ne kadar psikolojisi bozulan, hergun evde kaldigi icin bunalan anne babalardan dayak yiyen cocuklar veya esler var hepsinin vebali bu sorumsuzlarin uzerine

  • Zekeriya Özliman | 06 Mayıs 2020 20:24

    İlimiz de yetki ve sorumluluğu bulunanlara sizin aracılığınızla çağrıda bulunuyorum. Yurtlarda karantinaya alınanlara " Toplumsal, görgü, iyi birer vatandaş olma ve toplum kurallarına, trafik kurallarına uyma vb. konularda eğitim veriniz. Bu yolla karantina da bulunan vatandaşlarımızın hem canları sıkılmaz, hem de iyi birer insan olmaları konusunda eğitim almaları sağlanmış olur. Ben şahsım adına gönüllü olarak bu eğitimleri vermeye hazırım.

BUNLARA DA BAKIN