Irmakta balıklar göz göre göre ölüyor

Kıyıya vuran binlerce balık can çekişiyor

PAYLAŞ

Bartın Irmağı'nda binlerce ölü balık kıyıya vurdu. 
Bartın Kemer Köprü mevkisinde can çekişen ve ölen binlerce balık kıyıya vurdu. Çevredeki vatandaşlar kıyılarda binlerce ölü balık ile karşılaştı.Vatandaşlar, durumu yetkililere bildirdi. Irmakta su seviyesinin oldukça düşmesi ile birlikte yaşanan kirlilik sonucunda balıklar göz göre göre ölüyor. Her yıl aynı zamanlarda yaşanan bu duruma çözüm bulunamıyor. Mevsimin kurak olması dolayısıyla ırmakta su seviyesi azalmış durumda. Su yüzüne çıkan binlerce balığın solunum güçlüğü çektiği anlar vatandaşların içini sızlattı. 

HABERİ PAYLAŞ:

Yorumlar / 2

  • Doğa Tutkunu | 22 Eylül 2020 14:23

    Siz Boğazda Yetkililerin Venedik Yapacağız diye projelendirdiği Bartın Irmağına Cami Lojmanından boru döşeyerek atık suyunu ırmağa bıraktığını görseniz bu manzaralar normal dersiniz. Bir din adamının çevreye nasıl bilerek zarar verdiği içler acısı.

  • Zekeriya Özliman | 22 Eylül 2020 11:48

    "Çözüm bulunamıyor" diye yazmayın; icra makamlarında oturanlar önce şunu kendilerine sormalıdırlar ; " Ben bu makamın aradığı,istediği özelliklere sahipmiyim, görevimi hiç bir siyasetçinin etkisi ve baskısı altında olmadan yapıyormuyum" Bu sorgulamadan sonra " Ya Allah, Bismillah" diyerek sahaya inelim. Çözüm çalışarak,inceleyerek,araştırarak bulunur. Bartın kapladığı alan içerisinde çok zengin yer altı sularına sahip coğrafi bir mekandır. Buralardan yeterince,kararınca ve taban suyuna zarar vermeden çekilecek su Bartın Irmağına pompalanmalı; ekosistemdeki yaşama destek olunmalıdır. Ayrıca, ırmağı kirletenlere çok ağır yaptırımlar uygulanmalıdır.

BUNLARA DA BAKIN