Güncel

Bartın ile ilgili güncel haberleri takip edebileceğiniz kategori

Güncel Haberleri

Eskihamidiye Köyü’ne Çöp Konteynırları Yerleştirildi

Kozcağız Belediyesi tarafından bir bölümü mücavir alan sınırına giren Eskihamidiye Köyü’ne çöp konteynırları yerleştirildi.

Ulaştırma Bakanı Yıldırım Bartın’a Geliyor

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım’ın 2 Ağustos’ta Bartın’a gelerek, Merkez İlçe Tuzcular’da 1000 kişilik Yükseköğrenim öğrenci yurdunun temelini atacağını ve Amasra Yolcu İskelesinin açılışını gerçekleştireceğini belirtti.

Kozcağız Barajı’nın ÇED Raporu kabul edildi

Yıllardır bir efsane olarak dilden dile dolaşan Kozcağız Barajı projesi ile ilgili olarak hazırlanan ÇED Raporunun kabul edildiği ve halkın görüşüne sunulacağı açıklandı.

Çevre Bakanlığı'ndan 350 Bin TL Ödenek

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Bartın İl Özel İdaresi, Bartın Belediyesi ve Kozcağız Belediyesine Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca Çevre Kirliliğinin giderilmesi için toplam 350 bin lira şartlı nakdi yardım yapıldığını açıkladı.

Kozcağız Belediyesi’nden Halk İftarına Davet

Kozcağız Belediyesi tarafından yeni düzenlenen belediye meydanında ikinci kez halka açık iftar programı düzenleneceği açıklandı.

Ramazan Ayının Fazileti

Hicrî ikinci bin (yıl)in müceddidi İmâm-ı Rabbânî Hazretleri (k.s.) buyurdular ki: “…Bilmek gerekir ki Ramazan ayı büyük bir aydır. Bu ayda yapılan namaz, zikir, sadaka ve benzeri bütün nâfile ibâdetler Ramazan ayının dışında yapılan farzlara denktir.

Tartışmaların Gölgesinde Temeli Atıldı

Yalı Yaşam Merkezi için düzenlenen temel atma Töreninde konuşan Belediye Başkanı Cemal Akın, "Bu bölgeyi çok önemsiyoruz. Burayı Kış günlerinde gidilebilecek alanlar meydana getirmek için yapıyoruz" dedi.

Tunç: Belediye Başkanı Halkı Yanıltıyor

Belediye Başkanı Akın tarafından polemik yapmakla suçlanan AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, “TOKİ Köprüsü konusunda Belediyenin İmar Planını beklediğimizi açıklamamızın ardından , bir gün sonra da İmar dosyasındaki eksikliğin giderilmesi için konuyu Belediye Meclisinin gündemine eklemiş ve İmar Komisyonuna sevk ederek bu konudaki haklılığımızı ortaya koymuştur" dedi.

Mısır’da Yapılan Darbeye Bartın'dan Tepki

Mısır cuntasının, halkın büyük desteği ile iktidara gelen Mursi iktidarını, yurt dışındaki hamilerinden aldığı destekle hukuksuzca, insafsızca ve gayri İslami şekilde gasp etmesini, Bartınlı Müslümanlar da protesto etti.

Vali Ali Çınar Kozcağız’ı Ziyaret Etti

Kozcağız’ı ziyaret eden Vali Ali Çınar Merkez camiden Belediyeye kadar yürüyerek cadde üzerinde küçüğünden büyüğüne tüm vatandaşlarla yakından ilgilenerek hal ve hatırlarını sordu.

Hız Limitleri Yeniden Düzenlendi

Bartın’da çevre yollarında uygulanan 50 kilometre hız sınırına sürücülerin tepki göstermesinin ardından İl Trafik Komisyonunun aldığı karar sonucunda hız limitleri yeniden düzenlendi.

Akın; Tunç Yazışmaları Doğru Algılamıyor

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın da yerel basına yansıyan Orman ve Su İşleri Bakanlığı DSİ Genel Müdürlüğü Etüt, Planlama ve Tahsisler Dairesi Başkanlığı’nın 23/05/2013 tarih 297155 sayılı yazısı ile ilgili, belgeyi basına veren Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç‘un yazıyı doğru algılanmadan açıklama yaptığını belirtti.

Kozcağız’da Kalp Sağlığı Taraması Yapıldı

Kalp sağlığının önemine dikkati çekmek ve farkındalık oluşturmak amacıyla Bartın Kamu Hastaneleri Birliği ve Kozcağız Belediyesi İşbirliği ile Belediye hizmet binasında "Kardiyoloji Günleri" kapsamında kalp sağlığı taraması etkinliği yapıldı.

Ramazan etkinlikleri bu yıl mahallelerde yapılacak

Bartın Belediyesi tarafından bu yılda Ramazan Ayı, her gün düzenlenen çeşitli etkinliklerle dolu dolu geçecek.

Aşevi'nden Ramazan Boyunca Sıcak Yemek

Her Ramazan ihtiyaç sahiplerinin evlerine kadar sıcak yemek ulaştıran Bartın Belediyesi, bu Ramazan ayında da yardım sever vatandaşların da ayni ve maddi yardımları ile fakir ve kimsesizlere yardım elini uzatacak.

Yaşam 34 Platformu Çalışmalarını Sürdürüyor

Merkezi İstanbul Ortaköy'de geçtiğimiz ay kurulan Yaşam 34 Platformu Gurup Başkanı Orhan Akkaya İstanbul'da yaşayan Bartınlılara ulaşmaya, Bartın'lı hemşehrileri platforma dahil etmeye devam ediyor.

Vali Çınar'a Açık Mektup

Fahri Tarfik Müfettişi Makine Mühendisi Faruk Papila TOKİ Köprüsü ile ilgli olarak Vali Ali Çınara açık mektup yazdı.

Mekeç’ten Hadise Konserine Tepki

Saadet Partisi Bartın İl Teşkilat Başkanı Mücahit Mekeç iptal edilen Hadise konserinin Mübarek Ramazan ayı öncesinde yapılmasına tepki gösterdi.

Kozcağız'da kalp rahatsızlığı tespiti yapılacak

Bartın Kamu Hastaneleri Birliği ve Kozcağız Belediyesi işbirliğinde Kardiyoloji Günleri kapsamında kalp rahatsızlığı tespiti yapılacak.

Toplam 8758 haber.