Gökyüzünde esrarengiz ışıklar şaşırttı

Şaşırtıcı anlar böyle görüntülendi

PAYLAŞ

Bartın’da gökyüzünde görülen esrarengiz sıralı ışıklar oldukça şaşırttı.

Bir grup genç tarafından saat 22.30 sıralrında gökyüzünde görüntülenen çok sayıda sıralı ışık merak uyandırdı.
O anları cep telefonu ile kaydeden gençlerin şaşkınlıkları saniye saniye kaydedildi. Sıralı ışıkların görüldüğü anları hayretler içinde izleyen gençler ilginç yorumlar yaptı. Daha önceleri de gökyüzünde benzer görüntülere rastladığı belirtildi.
STARLİNK UYDULARI
Bugünlerde gökyüzünde arka arkaya dizilmiş ışıklar görürseniz korkmayın.
Bunlar UFO felan değil. Peşpeşe gönderilen Starlink uyduları bunlar. Bunlar dünyanın en popüler girişimcilerinden Elon Musk ve onun uzay şirketi SpaceX tarafından gönderilen starlink uyduları.
Özellikle ilk fırlatıldığı günlerde ışıkları açık 60 vagonlu bir tren gibi geçtikleri için Starlink uydu treni olarak da adlandırılıyor.
Starlink projesinde telekomünikasyon uydularını yörüngeye yerleştirip bunları kullanarak dünyanın en ücra köşeleri de dahil olmak üzere her noktasına çok hızlı ve ekonomik fiyatlı internet hizmeti vermeyi planlıyorlar.

Bartın Olay

HABERİ PAYLAŞ:

Yorumlar / 2

  • ismi lazım değil | 27 Nisan 2020 11:57

    önce telefon çeksinde interneti sonra verir

  • Gurbetci debent | 26 Nisan 2020 03:11

    elon mast 1 sene icinde gök yüzüne 560 km uzakliga tam 12.000 bin satalit yani uydu gönderiyor yani her hafta 60 tane sira sira .. o görüntüler buna ait baris özcan bunun türkce canli olarak yayinlamisti .. isteyen youtube de bunu yazarak bulabilir (((( spacex uzaya 60 starlink uydusu gönderiyor ))) diye arama yapin size tek tek anlatiyor ...... yani gök yüzüne gönderilen roketin icinde 60 tane uydu satalit var 60 tanesi bir birine zincir gibi bagli 560 km yükseklige geldiginde 60 aydu ara ara yerlerine yerlestiriliyor ........... kisaca dünyanin her bölgesini her santimini konusmanizi görüntünüzü her seyi takip edebilecekler 5G internet hizi ilede istediginiz yerden baglanti sagliyabileceksiniz hatta 20-30 kat daha hizli ,, cogunlukla elektirikli otomobiller icinde yön belirleme .. ama en kötüsü sizi her an her yerde takip edebilecekler MISAL !! her hangi bi cadde de araba soygunu oldu yada banka yada akliniza ne gelirse .. sizi film geri sariyormus gibi bulabiliyor

BUNLARA DA BAKIN