En Eğlenceli Ders Zemod

Bartın Özel Gülpembe Koleji tarafından düzenlenen Zenginleştirilmiş Eğitim Modeli (ZEMOD) öğrencilerin en sevdiği ders oldu.

PAYLAŞ
En Eğlenceli Ders Zemod
Bartın Özel Gülpembe Koleji tarafından düzenlenen Zenginleştirilmiş Eğitim Modeli (ZEMOD) öğrencilerin en sevdiği ders oldu.
Bartın Olay Haber - Bartın Olay

Yeni eğitim-öğretim yılının başlaması ile birlikte Bartın’da bir ilke imza atan Özel Gülpembe Koleji, düzenlediği ZEMOD çalışmaları ile öğrencileri hem eğlendiriyor hemde yeni eğitim modeli ile fark oluşturmayı amaçlıyor. ZEMOD dersi için eğitimlerini tamamlayan öğretmenler, zekâ oyunları, düşünme becerisi, üretkenlik ve görsel algı konularında donanımlı bilgiye kavuştuklarını belirtti. Ülkede eğitimin yeni modeller kazanması gerektiğini belirten Özel Gülpembe Koleji Müdürü Nurullah Çetin, bu kapsamda zenginleştirilmiş eğitim modeline geçişi tercih ettiklerini kaydetti.
Eğitim materyallerinin tamamının yurt dışından ithal edildiği ve tüm öğretmenlerin bir yıldır eğitim aldıklarını söyleyen Çetin, “Bartın’da ilk defa uygulanan bu projenin oyunları, öğrencilerimize yoğun ders çalışma temposu içerisinde bedenen ve zihnen dinlendirme fırsatı tanıyor. Zenginleştirilmiş Eğitim Projesinin öğrencilere, 'Structures, skippity, looklook, Dizios, Q.bitz, Quxio, Qwirqle, Katamino, gibi akıl oyunları öğrencilerde başta zekâ kullanımının gelişimi olmak üzere, dikkat dağınıklığı, strateji belirleme, iletişim kurma üç boyutlu düşünme gibi faydalar sağlıyor” dedi.
Haftada 4 ders olmak üzere ilkokulda uygulamaya başlanan Zenginleştirilmiş Eğitim Modeli, şimdiden öğrencilerin en sevdiği ders haline geldi.

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN