Emniyetten sürücülere uyarı

Kurallara uymayanlar kameralar ile belirlenecek.

PAYLAŞ

Bartın'da kameralar tek tek takip edilecek ve Kural ihlali yapan sürücülere ceza kesilecek. 
Bartın İl Emniyet Müdürlüğü trafik kurallarına uymaları konusunda sürücüleri uyardı. Mobeseler üzerinden belirlenen kural ihlallerine cezai işlem uygulanacağı belirtildi. 
Bartın İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, KGYS (Kent Güvenlik Yönetim Sistemi) üzerinden Kırmızı ışık, Emniyet Kemeri, Cep Telefonu, Yaya Önceliği başta olmak üzere trafik kurallarına uymayan sürücülere yasal işlem yapılacağı duyuruldu. Emniyet ten yapılan yazılı açıklama:
"3 Şubat 2021 tarih ve 31384 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan 2021/2 nolu Cumhurbaşkanlığı Genelgesinde yayınlanan “Karayolu Trafik Güvenliği Strateji Belgesi (2021-2030) ve Karayolu Trafik Güvenliği Eylem Planı (2021-2023) ” kapsamında; İlimizde meydana gelen trafik kazaları sonucunda yaşanan ölüm ve yaralanmalar ile ekonomik kayıpların önlenmesi ve insanın en kıymetli hazinesi olan can güvenliğinin korunması temel prensip alınarak trafik güvenliğine ilişkin alınacak tedbirlerin en üst seviyeye çıkartılması amacıyla ilimizde; KGYS (Kent Güvenlik Yönetim Sistemi) üzerinden Kırmızı ışık, Emniyet Kemeri, Cep Telefonu, Yaya Önceliği başta olmak üzere diğer trafik kural ihlallerine yönelik trafik kurallarına uymayan sürücülerimize yasal işlem yapılacak olup tüm sürücülerimizin trafik kurallarına göre hareket etmeleri gerekmektedir. Kamuoyunun bilgisine sunulur. (Bartın İl Emniyet Müdürlüğü)"

HABERİ PAYLAŞ:

Yorumlar / 3

  • Zekeriya Özliman | 15 Haziran 2021 13:42

    Bırakın kırmızı ışık ve yaya geçidi ihlallerini; Bartın' da yaya kaldırımlarında yürümek bile tehlikeli olmaya başladı. Motorlu araçlar yaya kaldırımlarından gitmeye, yaya kaldırımlarına park etmeye başladılar. Bu insanlar öylesine yüzsüz ve pişkinler ki; uyardığın zaman seni suçlu çıkarıyorlar. Balamba Orman İşletmesi önünden Tüvtürk' e doğru giden yaya kaldırımına bir bakın; kaç tane araba park etmiş. Kaç tanesine ceza kesilmiş.?

  • Vatandaş | 14 Haziran 2021 22:45

    Catmacayi tek şeride dusuren araçları görmemezlikten gelen emniyet cameralara baksın.gozunun önündeki ni gormesin.

  • Yücel Gürpınar | 14 Haziran 2021 22:26

    Zaten nerden ceza kessek diye dusunuyolardi. Para kalmayınca milletin cebine sardilar

BUNLARA DA BAKIN