Elektrik değil faturalar çarpacak

Elektriğe yüksek oranda zam yapıldı

PAYLAŞ

Elektrik fiyatlarında 1 Temmuz’dan itibaren geçerli olmak üzere tüm abone gruplarına yüzde 15 zam yapıldı. Açıklama Enerji Piyasası Düzenleme Kurumundan geldi.
EPDK'dan yapılan açıklamada, "Elektrik üretiminde oluşan maliyet artışları nedeni ile 1 Temmuz 2021 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere nihai elektrik satış fiyatlarında tüm abone grupları için yüzde 15 oranında artış yapılmıştır. Bu kapsamda, 1 Temmuz 2021 itibariyle mesken abonelerince 100 kilovatsaat elektrik enerjisi için vergi ve fonlar dâhil olmak üzere 91,56 Türk Lirası ödenecektir" ifadeleri kullanıldı. 

HABERİ PAYLAŞ:

Yorumlar / 3

  • Yorumcu | 01 Temmuz 2021 06:39

    Milletin parasını yiye yiye bitiremedi hükümet herşeye zam geliyo artık, el insaf diyorum

  • Tarık | 01 Temmuz 2021 01:02

    Alıştık artık TRT payı KDV payı okuma payı asgeri ücrete bu kadar zam gelmiyo bu vatandaşı kim düşünecek herşeye zam halimiz kotu

  • Vatandaş | 30 Haziran 2021 23:16

    Enerji sa ekipleri sayaç değiştirir yanlış bağlar milletin cihazları arıza yapar fatura karşılığı ödeme yapılıp mağduriyet giderilir.Fakat hiç bir denetim yok ilgi alaka yok sözde kurumsal firma.Sonra bu ödenen paraları gider olarak göster.ekiplerin altında son model araçlar.köyde elektrik kesilir bir sigortayı kaldıracak ekip gelmez.Peki bu elektrik firmalarına vatandaş neden ceza kesmiyor.yani elektirksiz kaldığı saat başına bunlara ceza veya fatura indirim olsa.doğal afetler hariç.nasıl olur.bşraz da vatandaşı düşünelim.işyeri sahiplerini düşünelim.

BUNLARA DA BAKIN