Doktorun ifadeleri ortaya çıktı

Komşu tartışması olayında yeni gelişme

PAYLAŞ
Doktorun ifadeleri ortaya çıktı
Komşu tartışması olayında yeni gelişme

Bartın’da Şiremirçavuş Mahallesinde bir doktorla eczacı arasında meydana gelen bıçakla yaralama olayında adli kontrol şartıyla serbest bırakılan doktorun ifadeleri ortaya çıktı. Kasten adam öldürmeye teşebbüs suçlaması ve tutuklanma istemiyle mahkemeye sevk edilen doktor A.Y., "Normalde sağ elimi kullanırım, meyve bıçağı sol elimdeydi. Öldürmek isteseydim nereye vuracağımı bilirdim. Yaralıya ilk müdahaleyi ben yaptım” diyerek kendini savunurak adli kontrol şartıyla serbest kaldı.


Bartın’da Şiremirçavuş Mahallesinde Şiremirpark evlerinde meydana gelen olayda, iddiaya göre; Doktor A.Y. ile komşusu eczacı V.B.O. arasında kavgaya dönüşen olayda eczacı V.B.O bıçakla yaralanmıştı. Olayda yaralanan eczası sağlık ekiplerince hastaneye kaldırılmıştı. İki komşu arasında yaşanan bu olayın ayrıntıları ise ortaya çıktı. Edinilen bilgilere göre; Doktor A.Y’nin olay sonrasında adliyede verdiği ifadedede, eczacı V.B.O’nun olay günü alkollü olduğu ve kendisini darp etmeye başladığı, kendisini savunmak için hareket ettiğini ifade ederek kasten adam öldürme maksadının bulunmadığını söylediği öğrenildi. Yine alınan bilgilere göre; Doktor A.Y, konutu terk etmemek ve adli kontrol şartıyla mahkemece serbest bırakıldı.

EŞİ KARARA TEPKİ GÖSTERDİ

Eczacı V.B.O’un eşi kararı tepkiyle karşıladı. Eda B.O., sosyal medyadan yaptığı paylaşımda “Şoktayım. 7 Nisan günü defalarca bıçaklanarak ağır yaralanan eşim daha yoğun bakımda hayatı için mücadele ederken, onu bıçaklayan şahsın 24 saat bile dolmadan serbest bırakıldığını duymak kaygı ve korkularımın artmasına sebep oldu. Ailemizin can güvenliğimizden endişeliyim” diyerek karara tepki gösterdi.

 • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:

Yorumlar / 4

 • Hatice | 12 Nisan 2021 13:20

  Bu olayın doktoru- eczacısı -hakimi -savcısı olmaz arkadaşlar.Kim eşi sarhos karı koca tarafından öldüresiye darp edilirken sessiz kalabilir.Degil eş yoldan geçen bir yabancı bile böylesi bir duruma sessiz kalmamalı.Evet yaralama olayını tasvip ediyor değilim ama kendi ve eşinin canını kurtarabilmek için başka çaresi bulunmayan ve o 100 kiloluk cüssesi olan bir adamin elinden eşini kurtarmak için bu girişimde bulunan bir insan var karşınız da .biraz empati lütfen.

 • GT | 11 Nisan 2021 23:44

  Konuşulması gereken canlarımızı emanet ettiğimiz bir doktorun bir insanı yoğun bakıma düşürecek kadar nasıl acımasız olabilmesi değil de bir avukatın başarısı öyle mi? İnsan hayatı bu kadar ucuz olmamalı

 • YS | 10 Nisan 2021 14:57

  Şu olayı cahil insanlar yapsa anlarım da; Biri doktor diğer eczacı.. Yaralanan şahsın Hayati tehlikesi var deniliyor, verilen karar anlamsız.. Şansına yaşıyoruz şu hayatta..

 • Samet Can Aygün | 10 Nisan 2021 11:41

  Burada konuşmamız gereken Av. Hakan Arslan’ın başarısı olmalı, gerek müvekkilini savunma yeteneği gerekse ussal örgü ağını iyi tanımlaması Doktor beyin bu cezayı en hafif şekilde almasına sebebiyet verdi. Kendisini kutluyorum

BUNLARA DA BAKIN