Devlet Hastanesinde ERCP işlemi yapılıyor

Uzman doktor atamasından sonra il dışına gitmeye son

PAYLAŞ
Bartın Olay Haber - Bartın Olay

Bartın Devlet Hastanesi’nde "ERCP" Yapılmaya Başlandı

Bartın Devlet Hastanesi'nde Gastroenteroloji Kliniği bünyesinde Gastroenteroloji uzmanı Uzman Doktor Salih Tokmak tarafından ERCP (Endoskopik Retrograd Kolanjio Pankreatografi) işlemi yapılmaya başlandı.

ERCP, endoskopik retrograd kolanjio pankreotografi kelimelerinin baş harflerini kullanarak kısaltılan, safra yolları ve pankreas hastalıklarının tanı ve tedavisinde kullanılan özel bir endoskopi yöntemidir. Bartın Devlet Hastanesinde daha önce yapılan ancak uzman olmadığı için bir kaç yıldır yapılamayan ERCP uygulaması Gastroenteroloji uzmanı atanmasından sonra yeniden yapılmaya başlandı. ERCP yapılması için il dışına sevk edilen hastalara, artık sevk edilmeyip Bartın Devlet Hastanesi'nde bu işlem yapılabilmektedir. Bu şekilde il dışı sevke bağlı olarak mağduriyet yaşayan hastaların bu konudaki mağduriyetlerine de son verilmiş oldu. Gastroenteroloji uzmanı Uzm.Dr Salih tokmak tarafından aylık ortalama 25-30 hastaya ERCP işlemi yapılıyor.

HABERİ PAYLAŞ:

Yorumlar / 1

  • bartınlı hasta yakını | 18 Aralık 2018 13:22

    evet ercp yapılıyor!! ercp yaparken benim annemin bağırsaklarını deldi bu doktor,sevk ettiler 1 ay sonra zonguldak araştırmada vefat etti,bravo yapsın siz de yaptırın daha kaç kişinin canını yakacak bu doktor!!!

BUNLARA DA BAKIN