Bunu yapana ne demeli?

Biz habere başlık bulmakta güçlük çektik…

PAYLAŞ
Bartın Olay Haber - Bartın Olay

Talan ettiler
Bunu yapana Kurucaşile Belediyesi tarafından Liman Mevkiinde yapılan sadabat çitleri, aydınlatma direkleri, çöp kovaları ve banklar, kimliği belirsiz kişilerce parçalanarak kırıldı.
Kurucaşile Belediyesi'nden yapılan açıklamaya göre, Fen İşleri Müdürlüğünün bir çalışması daha hizmet düşmanlarının saldırısına uğradı. Kenti güzelleştirmek için Liman Mevkiinde yapılan sadabat çitleri, aydınlatma direkleri, çöp kovaları ve banklar kimliği belirsiz kişi yada kişiler tarafından parçalanarak kullanılamaz hale geldi.

Vatandaşın vergileriyle daha güzel bir Kurucaşile oluşturmak için çabaladıklarını, ancak bu tür saldırıların çalışanlarının da motivasyonunu bozduğunu söyleyen Kurucaşile Belediye Başkanı Mehmet Zihni SAYIN, “Daha iyi yaşanılabilir bir ilçe ve insanımızın tüm imkanlarından yararlanabilmesi için hizmet üretmeye çalışıyoruz. Ancak yaptığımız bu hizmetler kim olduğunu bilmediğimiz art niyetli kişiler tarafından tahrip edilerek, kullanılmaz hale getiriliyor. Herkese eşit hizmet üretmeye çalışıyoruz ama takdir edileceği gibi bizim her yaptığımız hizmetin başına bir bekçi koyma şansımız yok. Ürettiğimiz hizmetleri korumak, o hizmetlerden yararlanan değerli halkımızın sorumluğunda olmalıdır” dedi.

Başkan Sayın, “Vatandaşlarımızdan, böylesi art niyetli kişileri gördükleri zaman uyarmaları ya da gerek belediyemizi gerekse bölgede bulunan güvenlik güçlerini aramalarını istiyoruz. Çünkü bu hizmetler tahrip edildiğinde hem vatandaşın hizmete ulaşmasında aksamalar yaşanıyor hem de vatandaşın parasıyla yapılan değerler yok ediliyor. Bizim en büyük gücümüz halkımızın bize vermiş olduğu destektir. Yaptığımız hizmetlerde ancak halkımız sahip çıkarsa korunabilir. Bu çirkin davranışı yapanların yakalanmasının an meselesi olduğu ve yakalandığında gerekli cezayı alacaklarına inanıyoruz” diye konuştu.
YAPILAN TALANI GÖRMEK İÇİN TIKLATIN


 

HABERİ PAYLAŞ:

Yorumlar / 1

  • Mustafa | 11 Ocak 2019 09:33

    Halka ücretsiz kondom dağıtmak lazım

BUNLARA DA BAKIN