Bilgin Önce Aynaya Baksın

MHP İl Başkanı Sezai Bilgin'in 'İspat Edemeyen Namussuz ve Şerefsizdir' sözleri üzerine basın açıklaması yapan CHP Bartın Milletvekili Rıza Yalçınkaya, 'Elektrik hırsızlığı gibi yüz kızartıcı bir suçtan yargılanan ve hüküm giyen Sezai Bilgin'in öncelikle aynaya bakmasını öneririm' dedi.

PAYLAŞ

 
Yalçınkaya yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi; "15 Kasım 2013 tarihinde Bartın Belediyesinin yapmış olduğu yanlış uygulamalar ve icraatlarla ilgili olarak bir basın toplantısı düzenlemiş; somut iddia ve eleştirileri kamuoyumuzla paylaşmıştım.
Ancak, sadece benim dile getirmediğim, ayyuka çıkan bu iddialarla ilgili Sayın Belediye Başkanının kapsamlı yanıt hakkını kullanması ve kamuoyunu tatmin etmesi gerekirken, MHP İl Başkanının iddialara açıklık getirmeyen son derece ölçüsüz ve seviyesiz açıklamasına muhatap olmamız nedeniyle yeni bir açıklama gereği doğmuştur.
Öncelikle, iki dönem başkanlığını yaptığım, emek verdiğim, Milletvekili olmam sıfatıyla görevli ve sorumlu olduğum bir konuda, görev ve sorumluluk bilinciyle yaptığım açıklama ve eleştirilere Sayın İl Başkanının yanıtında kullandığı üslup onun hakkı ve haddi değildir.
Kaldı ki; konuya açıklık getirmekten uzak, ölçüsüz saldırı içeren, seviyesiz bu açıklama hiçbir siyasetçinin tarzı da olmamalıdır…
Ayrıca; bu açıklamada namus ve şeref kavramlarını kullanan “Namussuz, şerefsiz” nitelemelerinde bulunan İl Başkanı kendisinin namus ve şeref anlayışını öncelikle sorgulamalıdır.
Kendi işyerinde kaçak elektrik kullanarak, “Elektrik hırsızlığı gibi” yüz kızartıcı bir suçtan yargılanan ve hüküm giyen, kullandığı yöntemler ve icraatları kamuoyunca malum İl Başkanının, namus ve şeref kavramlarını kullanma hakkı olmamalıdır.
İki dönem belediye başkanlığım ve iki dönem milletvekilliğimde alnı açık, geçmişi temiz, bu anlamda kendine güvenen ve daha da ötesinde Bartın halkının çıkarlarını korumayı öncelikli görev kabul edinen, sorumluluk makamındaki bir kişilik olarak her türlü iddia ve eleştirimin arkasında olduğumu, ölçüsüz ve seviyesiz üsluba aynı oranda yanıt vermeyi siyaset anlayışıma uygun bulmadığımı, alnı açık bir şekilde Bartın’ın çıkarlarını korumaya devam edeceğimi kararlılıkla belirterek, “namussuz, şerefsiz” sözlerine atfeden Sezai Bilgin’in öncelikle aynaya bakmasını öneririm."

Bartın Olay

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN