Berat Albayrak'ın istifası kabul edildi mi?

Konu ile ilgili Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı'ndan açıklama geldi

PAYLAŞ
Berat Albayrak'ın istifası kabul edildi mi?
Konu ile ilgili Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı'ndan açıklama geldi
Bartın Olay Haber - Bartın Olay

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, dün akşam instagram hesabından yaptığı paylaşımla sağlık koşullarını gerekçe göstererek istifa ettiğini duyurmuştu. Bu konuda şu ana kadar resmi kanaldan hiçbir açıklama yapılmazken beklenen açıklama geldi.
Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı'ndan 27 saat sonra konuyla ilgili açıklama yapıldı. 
Yapılan açıklamada, “Cumhurbaşkanımız tarafından yapılan değerlendirme sonunda, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın görevden af talebi kabul edilmiştir” denildi. 
Yapılan Açıklama şöyle:
* Türkiye’nin Cumhuriyet tarihindeki en büyük yönetim reformu olan Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemine geçişin ardından Sayın Cumhurbaşkanımız kabinesini kurarak milletimizin takdirine sunmuştur.
* Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından kabinede yer verilen bakanlarımız, 10 Temmuz 2018 tarihinde Meclis’te yemin ederek resmen görevlerine başlamışlardır.
* Daha önceki hükümette Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı yapan İstanbul Milletvekili Berat Albayrak, Cumhuriyetimizin 66’ncı Hükümeti olan bu kabinede Hazine ve Maliye Bakanı olarak yer almıştır.
* Bölgesel ve küresel siyasi krizlere ilave olarak koronavirüs salgını sebebiyle gelişmiş devletlerin dahi ciddi ekonomik sıkıntılar yaşadığı bir dönemde Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın gayretleriyle ülkemiz, bu kritik süreçte olabilecek en az hasarla yoluna devam etmiş, sayın bakanımızın başarıları sayın Cumhurbaşkanımız tarafından takdir edilmiştir.
* Bilindiği gibi 8 Kasım 2020 Pazar akşamı, Hazine ve Maliye Bakanımız Berat Albayrak, sosyal medya hesaplarından birinde sağlık nedenleriyle görevden affını isteyen bir açıklama yayınlamıştır.
* Cumhurbaşkanımız tarafından yapılan değerlendirme sonunda Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın görevden af talebi kabul edilmiştir.


 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN