Ben odaklı değil, biz odaklı olalım

Cumhuriyet Halk Partisi Bartın Milletvekili ve TBMM Başkanlık Divanı Üyesi M. Rıza Yalçınkaya, Bartın TSO Yönetim Kurulu Başkanı Cihat Çakır’ı makamında ziyaret etti. Meclis Başkanı Halil Çelen ile birlikte Bartın TSO Yönetim Kurulu Üyeleri Sami Karakaş, Birol Dikyurt ve Elif Demirkol’un da hazır bulunduğu ziyarette, yeni yönetime hayırlı olsun diyen Milletvekili Yalçınkaya,

Ben odaklı değil, biz odaklı olalım
Yerel
Cumhuriyet Halk Partisi Bartın Milletvekili ve TBMM Başkanlık Divanı Üyesi M. Rıza Yalçınkaya, Bartın TSO Yönetim Kurulu Başkanı Cihat Çakır’ı makamında ziyaret etti. Meclis Başkanı Halil Çelen ile birlikte Bartın TSO Yönetim Kurulu Üyeleri Sami Karakaş, Birol Dikyurt ve Elif Demirkol’un da hazır bulunduğu ziyarette, yeni yönetime hayırlı olsun diyen Milletvekili Yalçınkaya,

Haber Editörü: Bartın Olay

BİRLİK VE BERABERLİK MESAJI VERDİ

Bartın TSO Başkanı Cihat Çakır ve yönetim kurulu üyeleriyle bir araya geldiği ziyarette birlik ve beraberlik mesajları veren CHP Bartın Milletvekili Rıza Yalçınkaya, seçilmiş ve atanmışlar başta olmak üzere Bartın için görev yapan herkesin birlik ve beraberlik içerisinde çalışıp hareket etmek zorunda olduklarını belirtti. Ticaret ve Sanayi Odası’nın siyaset üstü bir yer olduğunu ifade eden Milletvekili Yalçınkaya  “Bartın’ı hem daha yaşanabilir bir kent kimliğine kavuşturmak hem de iyi bir ekonomiye sahip olmasını sağlamak için herkesin siyaset üstü bir davranış sergileyip kentin sorunlarına yönelik birlikte çözüm üretmesi gerekiyor.  Bu hedef doğrultusunda yapılacak olan tüm çalışmalarda yanınızdayız. Elimizden geldiği kadar destek ve katkı vermeye hazırız. Bartın’ın yararına olacak tüm projelerin arkasındayız” dedi. 

“BARTIN’IN VİZYONU GENİŞLETİLMELİ”

Farklılıkları  bir kenara bırakılarak, Bartın’ın gelişmesi için yapılacak tüm çalışmalarda herkesin uyum içerisinde çalışması  gerektiğini belirten CHP Bartın Milletvekili Rıza Yalçınkaya “Seçilmişler ve atanmışlar olarak Bartın için görev yapan arkadaşlarla birlikte sorunlarını çözüp Bartın’ın vizyonunu genişletmemiz gerekiyor.  Yeter ki istenilsin. Başarılmayacak şeyler değil bunlar. Bu gerçekleşirse başarı da beraberinde gelecektir. Yeter ki herkes bu taşın altına elini koymaya niyetli olsun“ diye konuştu. Temennisinin bu güzellikleri ve birlikteliği hep beraber yaşayabilmek olduğunu belirten Milletvekili Yalçınkaya “Bartın’ın bu birlik ve beraberliğe  çok ihtiyacı var“ dedi.

“HER ZAMAN DESTEĞE HAZIRIM”

Bartın için gece gündüz demeden canı gönülden çalışmaya devam edeceğini belirten CHP Milletvekili Rıza Yalçınkaya “Gücümün yettiği kadar bilgi birikimim ve tecrübemle sorunların çözümü konusunda her zaman yanınızdayım. Bartın’ın kazanacağı her şey için gece gündüz demeden canı gönülden çalışmaya hazırım. Ama birbirimize güvenmemiz lazım. Birbirimize karşı samimi olmamız lazım. Ben odaklı olmaktan, Bartın için, Bartın’ın geleceği için uzak durmalıyız. Her zaman biz odaklı olmalıyız. Sürekli sen, ben kavgası yaptığımız için kaybeden maalesef Bartın oluyor” şeklinde konuştu.

“ARTIK İCRAATA GEÇME VAKTİ”

Bartın için yapılması gerekenler belli olduğunu, artık bunların uygulamaya geçirilmesi gerektiğini belirten Milletvekili Yalçınkaya “Bartın için yapılması gerekenler belli. Kentimizin yeraltı ve yerüstü zenginlikleri ortada. Bu zenginlikleri en iyi şekilde değerlendirip ekonomiye kazandırmak için gerekli çalışmaların bir an önce hayata geçirilmesi gerekiyor. Bartın için; gerek benim belediye başkanlığı dönemimde gerekse valilik bünyesinde araştırmalar yapıldı. Yapılması gerekenler, yazıldı ve çizildi. Şimdi uygulama zamanı. Tekrar yazılma ve çizilme işleriyle uğraşmak yerine bunları hayata geçirmek için çalışmalar yapılmalı. İktidarı, muhalefeti, TSO’su, belediyesi, yereli ve geneli hep beraber mücadele içerisinde olmalı” diye konuştu.

“EN BÜYÜK EKSİKLİĞİMİZ BİRLİK OLAMAMAK”

En büyük eksikliklerinin birlik ve bareberliği sağlayamamak olduğunu belirten CHP Bartın Milletvekili Rıza Yalçınkaya “Milletvekili olarak çok arzu ettiğim bir şeyi gerçekleştiremedik. İktidar, muhalefet ve yerel aktörler Ankara’da ki merkezi aktörlere birlikte gidip Bartın için bir şeyler istemeyi beceremedik. En büyük eksikliğimiz bu. Bu birlikteliği bazı bölgeler ve iller yapıyor. Bir takım halinde, İlgili Bakanlığa gelip birliktelik içerisinde illeri için bir şeyler isteyebiliyorlar. İstediklerini de koparıp, alıp gidiyorlar. Çünkü ortak dili konuşuyorlar. Bu birliktelik bir kent için çok önemli. Teşvikin uzatılması noktasında herkes birlik oldu ve başardı. Bu en iyi örnektir. Mücadele böyle kazanılıyor” şeklinde konuştu.

“ORTAK DİLİ KONUŞMAMIZ ŞART”

Cumhuriyet Halk Partisi Bartın Milletvekili M. Rıza Yalçınkaya’ya gerçekleştirdiği ziyaretten dolayı teşekkür eden Bartın TSO Yönetim Kurulu Başkanı Cihat Çakır, Bartın’ın gelişmesine yönelik faaliyete geçirecekleri yeni proje ve çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Başkan Çakır “Genç ve yeni bir kadro oluşturarak, Bartın Ticaret ve Sanayi Odası’na yeni bir soluk getirelim istedik. 2017 yılına kadar Bartın’ı en şekilde temsil etmeye çalışacağız. Bartın’ın gelişmesi anlamında elimizden gelen tüm gayreti ve özveriyi göstereceğiz“ dedi.

“OMUZ OMUZA ÇALIŞACAĞIMIZI BİLİYORUZ”

Yeni dönemde Bartın’ın gelişimiyle ilgili tüm çalışmaları hep birlikte, omuz omuza vererek gerçekleştirmek istediklerini belirten Bartın Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Cihat Çakır “Aynı dili konuşacağız ki sorunlara daha net ve açık çözümler üretebilelim. Bu anlamda Bartın’ın sorunlarını farklı açılardan dinleyerek, herkesin fikrini alarak değerlendirmeler yapıp çözüm üretmeye çalışıyoruz. Bundaki amacımız; doğru hedeflere en kısa zamanda ulaşalım. Beraber çalışacağımız, omuz omuza mücadele verebileceğimiz muhakkak noktalar olacak. Karşılıklı tam güvenle çalışabileceğimizi gayet iyi biliyorum” diye konuştu.

Son Güncelleme: 26 Temmuz 2013 17:09
  • Etiketler

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

BUNLARA DA BAKIN