Belediyeden bir ilk daha

Çocuklar ve gençler için Trafik Eğitim Parkı Projesine start veriliyor...

PAYLAŞ
Bartın Olay Haber - Bartın Olay

BARTIN BELEDİYESİ’NDEN BİR İLK DAHA

Bartın Belediyesi çocukların ve gençlerin trafik eğitimi alabilmeleri amacıyla Trafik Eğitim Parkı Projesi'ne start veriyor.

Bartın Belediyesi tarafından küçük yaşlarda trafik bilincinin aşılanması amacıyla "Trafik Eğitim Parkı" projesi hayata geçiriliyor. Kemerköprü Mahallesi 151. Cadde üzerinde bulunan 3382 metrekarelik alanda uygulanacak olan proje ile çocuklara ve gençlere erken yaşlarda trafik eğitimin alınması imkânı sağlanacak.

Konu ile ilgili açıklama yapan Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın,” Çocuklarımızın erken yaşta trafik güvenliğini en iyi şekilde alarak olası tehlikelere karşı önlemlerini almaları için projelendirdiğimiz Trafik Eğitim Parkı çalışmalarımıza 5 Mayıs’ta start vereceğiz. Kemerköprü Mahallesi 151. Cadde üzerinde bulunan 3382 metrekarelik alanda gerçekleştireceğimiz projemizin içinde sinyalizasyonlar, trafik levhaları,  trafik çizgileri, trafik eğitim amfisi, bisiklet yolu, trafik eğitim alanları, akülü araçlar, mini üst geçit, mini tünel, oturma alanları, idari büro, tuvaletler ve yeşil alanlar olacak. Trafik eğitim parkımızda, öğrencilere trafik kuralları, eğitmenler tarafından uygulamalı olarak gösterilecek.  Trafikte daha güvenli nesiller oluşturmak adına  çok önemsediğimiz bir proje. 2018 yılı bitmeden projemizi tamamlayarak halkımıza bir güzel hizmet daha sunmuş olacağız. Şimdiden hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN