Bartın yine 10 il arasına girdi

Herkes merak ediyor, niye böyle?

PAYLAŞ

Sağlık bakanı Fahrettin Koca 18-24 Eylül tarihleri arasındaki illerdeki  vaka oranlarını açıkladı. Bartın'da bir önceki hafta 223,64 olan vaka oranı, 82,42 oranında artışla 306,06'ya kadar yükseldi. Bartın bu vaka artışı ile bir önceki haftaya göre en çok vaka artaşı olan iller arasında 7. sırada yer aldı. Bartın ve Zonguldak yüzde 76 aşılanma oranı ile mavi iller arasında olmasına rağmen Zonguldak en çok vaka artışının görüldüğü iller arasında birinci sırada bulunuyor. Sağlık bakanı Fahrettin Koca sosyal medya hesabından şu açıklamayı yaptı. "18-24 Eylül tarihleri arasında vaka yoğunluğu bir önceki haftaya göre EN ÇOK ARTAN 10 İLLERİMİZ: Zonguldak, Kırşehir, Düzce, Bursa, Bolu, Kars, Bartın, Kütahya, Kocaeli, Bilecik. Bu illerden birindeyseniz şimdi daha da dikkatli olmalısınız. Nihai çözüm aşı! Tedbirler vazgeçilmez." Koca'nın sosyal medyada yaptığı bu paylaşımlara çok sayıda yorum geldi  Herkes aşılanma oranı arttıkça vakaların neden arttığını merak ediyor. Bartın ve Zonguldaklı vatandaşların "mavi iller arasında bulunmamıza rağmen neden vaka artışında ilk sıralarda yer alıyoruz" diyerek yaptıkları çok sayıda yorum dikkat çekti.

 

HABERİ PAYLAŞ:

Yorumlar / 2

  • Bilimsel yaklaşım için veri paylaşın. | 02 Ekim 2021 22:28

    Benim tahminim Zonguldak ve Bartında yapılan aşıların büyük çoğunluğu koruyuculuğu daha az olan ve varyantlara karşı etkisiz kalan Çin aşısı Sinovac. Bu nedenle aşılanma oranı yüksek olmasına rağmen vaka sayısıda fazla. Birileri para kazansın diye ülkeye Sinovac aşısı alıp milletin sağlığı ile oynayanları bugün görmeyenler yarın umarım bunları hatırlar.

  • YS | 02 Ekim 2021 16:44

    Aşı olan kişiye bulaşmaz diye bir şey yok.. Sadece hastaneye yatış yapmadan evinde hafif atlatır.. Maske-Mesafe-Hijyen..

BUNLARA DA BAKIN