Bartın’dan Doğu Türkistan'daki zulümlere tepki

Bartın'da, Doğu Türkistan'da Müslümanlara yönelik işkenceler protesto edildi.

Bartın'dan Doğu Türkistan'daki zulümlere tepki
Güncel
Bartın'da, Doğu Türkistan'da Müslümanlara yönelik işkenceler protesto edildi.

Haber Editörü: Bartın Olay

Doğu Türkistan için 'Sessiz Çığlık' eylemi

Bartın’da İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı (İHH) İl Temsilciliği tarafından Doğu Türkistan'da yapılan Çin zulmüne tepki gösterildi.

Çin tarafından Doğu Türkistanlı Müslümanlara uygulanan işkence politikalarına dikkat çekmek için 81 ilde eş zamanlı basın açıklaması gerçekleştirildi.

Cuma namazı sonrası Bartın Arap Camii önünde Doğu Türkistan'da yapılan zulümlere karşı açıklamada bulunuldu.

2017 Nisan ayından itibaren doğu Türkistan'daki Uygur Türklerine yapılan işkence ve zulümler karşısında sessiz kalınmaması ve Çin'in insanlık dışı hukuksuz uygulamalarının tüm dünyada yüksek sesle duyurulması gerektiği belirtildi.

Çin'deki kamplarda milyonlarca insanın bulunduğu, Evlerinden, yurtlarından, eş ve çocuklarından zorla ayrılan insanların sayıları her geçen gün arttığı ve aynı zamanda uygulanan işkence ve zulümler neticesinde yüzlerce insanın hayatını kaybettiği belirtildi.

Son Güncelleme: 20 Aralık 2019 21:38

HABERİ PAYLAŞ!

Habere Yorum Yaz

Yorumlar / 1

  • Nuri Çelebi | 21 Aralık 2019 09:39

    Bartınımızda Uygur kardeşlerimize duyarlı bu insanlara az da olsalar duyarlılıklarından dolayı teşekkürü bir borç bilirim.Bu partiler üstü bir Müslümanlık- Türklük- olmadı İnsanlık meselesidir.Keşke tüm partiler ve kamu ve sivil kuruluşlarımız bu konuda duyarlı olup bir araya gelebilselerdi.

BUNLARA DA BAKIN