Bartın'da vaka sayısı ne durumda

Komşumuz olan Karabük'te vaka sayısında büyük artış yaşanıyor

PAYLAŞ

Bartın’da vaka sayısındaki artış yavaşlamış görünüyor.

Koronavirüs salgını ile başarılı bir şekilde mücadele eden Bartın’da haziran ayı ile birlikte normalleşme sürecinde vakalarda artış yaşanıyor

COVİD-19 salgınıyla mücadele kapsamında Kontrollü Sosyal Hayat olarak adlandırılan yeni normalleşme adımları sonrası yaşanan vaka artışlarından Bartın’da nasibini aldı.  

VAKA SAYISI 17’YE YÜKSELDİ

Özellikle il dışı kaynaklı olan ve tekstil fabrikasında görülen vakalar sonrasında Bartın’da pozitif vaka sayısının 17’ye kadar yükseldiği öğrenildi.

Geçen hafta artan vakalar nedeniyle kapanan tekstil fabrikasında çalışan yaklaşık 400 kişiye test uygulandı. Teması olanlar ve covid-19 testi pozitif çıkanlar haricinde tekstil fabrikası bir haftalık aranın ardından Pazartesi itibari ile yeniden üretime başladı. Tekstil fabrikasında şu ana kadar toplam 7 kişide pozitif vaka görüldüğü öğrenildi.
Özellikle il dışından gelenler için uygulanan karantinanın kalkmış olması, maskesiz temas, sosyal mesafe ve hilyene dikkat edilmemesi vaka sayılarının artmasına sebep oluyor.

KARABÜK’TE VAKA PATLAMASI YAŞANIYOR

Komşumuz Olan Karabük’te Vaka Sayısı 80’in Üzerine Çıktı
Hastanede yatan vaka sayının 80’in üzerinde olduğun vurgulayan Karabük Valisi Fuat Gürel, "Bunların birçoğunun semptomu yok. Geçenlerde 54 yaşında bir vatandaşımız rahmetli oldu, belli yaşın üzerindeki insanlar ve kronik hastaların bu vakalarda kaybedildiği düşünülüyordu, maalesef böyle bir vakada karşımıza çıktı. Herkes üzerine düşen görevi yaparsa inşallah çok kısa bir süre içerisinde bu virüsten hem il hem de ülke olarak kurtulmuş olacağız" değerlendirmesinde bulundu.

Bartın Olay

HABERİ PAYLAŞ:

Yorumlar / 4

 • mehter | 25 Haziran 2020 23:42

  bartın özellikle de amasra bu konuda çok şanssız her türlü insan akınına uğruyor çok fazla yabancı araç girişi oldu bunların içinde taşıyıcı olan bilmediğimiz bir sürü insan var fazla değil yakında burada da patlak verirse şaşırmamak lazım + maske ve mesafe konusunda insanlarımız iyice kendilerini saldılar dikkat etmek gerekiyor ama bilinçsiz insanların yüzünden kuru+yaş söylemine giriyoruz

 • Eylül | 24 Haziran 2020 12:08

  Bartında tabiki vaka artar niye artmasın.dün gece bartın devlet hastanesine nefes darlığı şikayetiyle gittim.5 kişi aynı odadaydık ve içimizde iki kişi temaslıydı.hepimizide aynı sedye ye yatırdılar tepki verdim niye örtüyü değiştirmiyorsunuz yada kullan at örtüleri var dedim hemşire hanım bana çıkıştı napalım veriyorlarmı vermiyorlar evdenmi getireyim dedi.eğer hastanelere gerçekten bu örtüler verilmiyorsa niye ozaman temastan kaçının diyorsunuz sabah tan akşama kadar kaç kişi o sedyede yatıyor lütfen ilgilenin hataneyle lütfen bu resmen covid 19 olmayan hastaya da bulaştırmak demektir.

 • YS | 24 Haziran 2020 10:32

  Doğan 'ın yorumu çok doğru.. Pazar günleri çevre yolları 67-78 Plakalı araçlarla dolu ve bu insanların Bartın ekonomisine 1 krş faydaları olmayan yanlarında yiyeceklerini bile getiren tipler.. Maalesef gidişat iyi değil..

 • Doğan | 23 Haziran 2020 23:00

  Ve Karabükten her gün kaç kişi geliyor gezmeye. Pazar günü Amasra full dü. Çoğu 78 ve 67 plakaydı. Ankara İstanbul plaka fazla yoktu. Çok erken hareket edildi bence. Kurallara uyan fazla kişi.de yok. Herkes normale dönmüş durumda

BUNLARA DA BAKIN