Bartın'da korkutan artış

Haftalık vaka sayıları açıklandı

PAYLAŞ

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca haftalık 100.000 nüfusa karşılık gelen toplam vaka sayısını gösteren Koronavirüs haritasını açıkladı. Bakan Koca, sosyal medya hesabından, "100.000 nüfusa karşılık gelen haftalık vaka sayısını gösteren insidans haritamızın güncel hali ektedir. Mutasyonlu virüs aynı yolla ancak daha hızlı yayılıyor. Kısıtlamalar zaruri hale geldi. Birlikte mücadele edip kazanacağız"dedi.


Bartın'da Vaka sayılarında büyük patlama Yoğun bakım doluluk oranında yüzde 80'in üzerinde olan iller arasında bulunan Bartın'da vaka sayısında patlama yaşanıyor. 100 bin nüfusa karşılık 3-9 Nisan tarihleri arasında vaka oranı 432,21'e fırladı. Bu orana göre Bartın'da günlük vaka 123, haftalık vaka sayısı 864 oldu. Bartın sürekli artan vakalar nedeniyle çok yüksek riskli kırmızı kategoride kalmaya devam ediyor. 

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:

Yorumlar / 2

  • Osman74 | 16 Nisan 2021 20:59

    Kongre sayilarini artirmak lazim koronanin olmadigi tek yer kongre salonlari

  • Gerçek Vaka Sayıları Kesinlikle Çok Yüksek | 14 Nisan 2021 01:27

    Bugün kardeşimin korona testi pozitif çıktı. Aynı evde yaşayan 5 kişi daha olmasına rağmen ve babamda, yengemde belirtiler olmasına rağmen test yapılmadan kendilerine ilaç verildi. Bu ilaçların ne kadar ağır etki bıraktığı biliniyorken tüm ev ahalisine muayene bile yapmadan bol keseden verilmesi, ailenin diğer bireylerine test yapılmaması korkunç birşey. Tvde gördüğünüz sayılar gerçeğin beşte biri bile değil. Evine kapan Bartın!

BUNLARA DA BAKIN